4:07 am - Sobota Duben 21, 2018

Liga mistrů: Fotbalisté Basileje porazili Bayern Mnichov

BASILEJ – V úvodních středečních zápasech osmifinále fotbalové Ligy mistrů se dařilo domácím celkům. Švýcarská Basilej porazila v domácím prostředí velkoklub Bayern Mnichov 1:0, jediný gól stačil na výhru také Olympique Marseille. Francouzský celek porazil gólem v nastaveném čase Inter Milán 1:0.

V prvním poločase utkání v Basileji bylo k vidění hned několik velkých šancí. Bayernu v cestě jim stál bezchybný gólman Sommer a domácím zase zkazila radost ze vstřeleného gólu nejprve tyčka a pak i břevno.

Utkání nakonec rozhodla situace z 86. minuty, kdy střídající Kamerunec Zoua přihrál Stockerovi, který prostřelil mezi nohama gólmana Bayernu Neuera.

Inter měl na půdě Marseille dost brankových příležitostí, ovšem nedokázal proměnit ani jednu. Především uruguajský útočník v dresu italského celku Forlán mohl skórovat hned dvakrát. Zápas rozhodla až třetí minuta nastaveného času. Talentovaný kanonýr André Ayew se prosadil hlavou po rohovém  kopu.

Odvety jsou na programu 14. března.

Fotbalová Liga mistrů – středeční úvodní zápasy osmifinále:

FC Basilej – Bayern Mnichov 1:0 (0:0)
Branka: 86. Stocker. Rozhodčí: Rizzoli – Faverani, Stefani (všichni Itálie). ŽK: Abraham – Müller, Rafinha. Diváci: 36 000.

Olympique Marseille – Inter Milán 1:0 (0:0)
Branka: 90.+3 A. Ayew. Rozhodčí: Çakir – Duran, Ongun (všichni Turecko). ŽK: Diawara – Stankovič, Zárate, Chivu. Diváci: 42 000.

Zdroj: Media Press service / ROL.CZ / Petr Hašek
Zdroj fotografie: internet

Filed in: Fotbal, Sport