8:43 pm - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Tisíce lidí demonstovaly proti Putinovi. V Moskvě vytvořily lidský řetěz

MOSKVA – Tisíce lidí se v centru Moskvy chytily za ruce a vytvořily lidský řetěz. Chtěly tak dát najevo, že nesouhlasí s  pravděpodobným návratem Vladimira Putina do Kremlu. Informuje o tom dnes agentura Reuters.

Účastníci akce „velký bílý kruh“ vytvořili podél Velkého moskevského okruhu lidský řetěz v délce šestnácti kilometrů. Podle organizátorů akce bylo k vytvoření řetězu zapotřebí nejméně 34 tisíc lidí. Ruská policie uvádí, že protestů se zúčastnilo 11 tisíc Rusů.

Všichni z účastníků se ozdobili bílými stužkami, které mají symbolizovat konec „politické zimy“ v Putinově éře. Demonstrace proběhly i v jiných ruských městech.

Putinovi přívrženci uspořádali anti-demonstraci

Podle agentury Reuters byla atmosféra klidná a přátelská. Po akci se asi dvě stě demonstrantů přesunulo na Náměstí revoluce, kde chtěli v protestech pokračovat. Proti jejich mítinku ale zasáhla policie s odvoláním, že demonstrace nebyla schválena moskevskou radnicí.

Na protesty reagovalo několik mladých Putinových stoupenců, kteří uspořádali anti-demonstraci a na okolní budovy vyvěsili Putinovy portréty.

Ruské prezidentské volby se uskuteční 4. března. Voleb se kromě Putina zúčastní další čtyři kandidáti. Průzkumy však žádnému z nich nepřisuzují velké šance a je velmi pravděpodobné, že Putin prezidentské křeslo získá.

Zdroj fotografie: wikipedia.org

Související články:

http://www.regiononline.cz/2012/02/24/rusko-putin-volby-2012/
http://www.regiononline.cz/2012/02/23/putin-luzniky-volby/

Filed in: Evropa, Rusko

Comments are closed.