3:44 pm - Pátek Prosinec 11, 9665

Hasiči na Olomoucku pomáhají lidem uvízlým v závějích

OLOMOUCKÝ KRAJ – Problémy s vydatným sněžením v Olomouckém kraji komplikují dopravu. Auta končí v příkopech a závějích a vyprošťují je hasiči. Agentuře Media Press Servis/ROL.CZ to sdělil Zdeněk Hošák z Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.

Ilustrační foto

Už od středečního odpoledne jsou hasiči téměř nepřetržitě na cestách, aby pomohli lidem uvízlým na neprůjezdných silnicích. Pomáhají i pasažérům, kteří zůstali v nepojízdných autobusech.

„Vyjeli jsme k pěti desítkám případů,“ řekl Hošák. Řidiče zraněného při nehodě mezi obcemi Ohrozim a Vícov ošetřili zdravotníci záchranné služby. V příkopech a závějích skončila auta u obcí Březsko, Přemyslov a Bohuslavice na Prostějovsku. Větší počet nehod se stal u Vícova.

Pomohly i traktory

Napilno měli hasiči u Protivanova, kde s pomocí traktoru vytahovali několik osobních vozů. Nákladní auto vyprošťovali u Přemyslova. Další auta uvízla u obcí Suchdol, Jedlov, Runářov, Vyšehrad, Šubířov, Buková a Benešov. Největší problémy jsou na Olomoucku a Prostějovsku.

V Olomouckém kraji jsou uzavřené tyto silnice: Luká – Konice, Přemyslovce – Pěnčín, Ohrozim – Žďárná, Drahany – Otinoves – Rozstání, Drahany – Niva – Protivanov, Buková – Benešov, Roztání – Lipovec a Buková – Lipová – Protivanov.

Špatné počasí znepokojuje i vedení kraje. „Naši zaměstnanci společně s hasiči v noci sledovali jeho vývoj. Hejtman Martin Tesařík se již brzy ráno nechal informovat o situaci ředitelem Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Karlem Koláříkem, o případném svolání krizového štábu bude rozhodovat později,“ uvedl mluvčí Olomouckého kraje Ivo Heger.

Zdroj textu: Media Press Servis/ROL.CZ

Zdroj fotografieHasičský sbor Olomouckého kraje       

Filed in: Olomoucký kraj

Comments are closed.