2:10 am - Úterý Říjen 16, 2018

Silný vítr nepustil v Liberci sdruženáře na můstek

LIBEREC – Nejlepší světoví sdruženáři si v pátek dopoledne v Liberci nezaskákali. Příliš silný vítr zapříčinil, že se dopoledne na Ještědu neuskutečnil na velkém můstku trénink ani provizorní závodní kolo. Odpoledne bude následovat druhý pokus na malém můstku, uvedl sportovní ředitel závodů Ivo Gréger.

Dva závody Světového poháru by se měly v Liberci uskutečnit v sobotu a v neděli.

„Poryvy přesahovaly intenzitu sedmi metrů za vteřinu a absolvovat skokanskou část v takových podmínkách by bylo velké riziko. Navíc v nejbližších hodinách nelze předpokládat zásadní zlepšení povětrnostní situace,” uvedl Ivo Gréger.

Jury proto zasedla a rozhodla, že na Ještědu se bude skákat odpoledne na malém můstku. „Trénink začne v 15 hodin a od 16 hodin se uskuteční také provizorní závodní kolo,“ upřesnil sportovní ředitel závodů.

Na startu bylo připraveno 57 závodníků ze čtrnácti zemí. Z absolutní špičky chyběl pouze zraněný italský reprezentant Alessandro Pittin a z ohlášených účastníků nakonec nedorazila polská výprava.

Reprezentační trenér Luděk Šablatura nasadí sedm českých závodníků – kromě osvědčeného kvarteta Dvořák, Churavý, Slavík, Vodseďálek, také juniory Havránka, Jančíka a Rypla.

Zdroj: Media Press Servis / ROL.CZ / Marek Kuntoš
Zdroj fotografie: www.skiliberec.cz

Filed in: Sport, Zimní sporty

Comments are closed.