7:05 pm - Úterý Říjen 16, 2018

Titul? V Liberci spíše myslí na evropské poháry

LIBEREC – Fotbalisté Liberce jsou sice nejvážnějším protivníkem pražské Sparty, přesto se o titulu na Slovanu moc nemluví. Cílem je zůstat na příčkách zaručující účast v pohárové Evropě. Media Press Servis/ROL.CZ to řekl trenér Liberce Jaroslav Šilhavý.

„Rádi bychom tady hráli na podzim evropské poháry,“ uvedl Šilhavý. To kapitán týmů Jan Nezmar, který již dva tituly získal, je optimističtější. „Věřím, že na to máme,“ konstatoval.

Liberec na Spartu ztrácí šest bodů, i proto ředitel klubu Libor Kleibl o titulu zatím mluvit nechce. „Chceme obhájit podzimní výsledky a pozice. Pak se bavme o titulu,“ zmínil.

Liberec měl na podzim problémy hlavně doma, kdy ztrácel body za porážky a remízy. A první dva jarní zápasy odehraje na svém stadionu, proti Hradci Králové a Příbrami. „ Na podzim jsme nehráli doma ideálně. Věřím, že to změníme a budeme vyhrávat,“ řekl Šilhavý.

Liberecko sice v posledních dnech zasypala vydatná sněhová nadílka, podle Kleibla se ale hrát bude. „Stav plochy je dobrý, stadion je připravený,“ tvrdí.

Kádr během zimní přestávky změn nedoznal

Liberci se podařilo udržet největší hvězdy, včetně reprezentačního obránce Gebre Selassieho a záložníka Breznaníka. Jedinou novou tváří je tak útočník Zdeněk Musiol, který se vrátil z hostování ve Viktorii Žižkov. „Měly o něj zájem některé kluby druhé ligy. Dohodli jsme se s trenérem i hráčem, že bude rozumnější, když zůstane tady,“ dodal Kleibl.

Novými tvářemi v týmu jsou ještě obránce Pavel Bína, který přišel z béčka, a brankář Ondřej Kolář z dorostu. Na pozici brankářské trojky by mohl nahradit Přemysla Kováře, kterého pustil Liberec na hostování do druholigového Varnsdorfu.

S přípravou je trenér Šilhavý spokojený. Týmu se vyhnuly i vážnější zranění, doléčuje se je jen Jiří Krystan.

Zdroj: Media Press Servis / ROL.CZ / Marek Kuntoš
Zdroj fotografie: FC Slovan Liberec

Filed in: Fotbal, Sport

Comments are closed.