3:42 pm - Úterý Listopad 16, 4432

Nejlepší triky s létajícími talíři ukázali v Praze Italové

PRAHA – O uplynulém víkendu se v tělocvičně základní školy na pražských Petřinách uskutečnil Frisbeer Cup, což je mezinárodní mistrovství České republiky v předvedení nejlepší sestavy triků s létajícím talířem. Dominovali italští závodníci. Výsledky ROL.CZ sdělil pořadatel turnaje Jan “Dexter” Struž.

V soutěži dvoučlenných družstev Open Pairs si prvenství vybojovali Italové Manuel Cesari a Valerio Ocorssio, druzí byli Fabio Sanna z Itálie  a Tom Leitner z USA a jako třetí se umístila česká dvojice Jakub Bls a Pavel Baranyk.

Mezi tříčlennými družstvy Open Coop dominovala sestava Balu Major z Maďarska, Tom Leitner z USA a domácí Pavel Baranyk, stříbro si odvezli Italové Fabio Sanna a Marco Prati spolu s Američanem Paulem Kennym, bronz získali Bo Bul z Německa spolu s Italy Manuelem Cesarim a Claym Collerou.

Pražského Frisbeer Cupu se v posledních letech zúčastňují elitní sportovci z celého světa. Od roku 2010 je Frisbeer Cup největším a nejprestižnějším halovým turnajem v  moderní a divácky atraktivní sportovní disciplíně zvané freestyle frisbee na světě.

Historie turnaje sahá do roku 2007, kdy do Prahy zavítal Američan Tommy Leitner, guru freestyle frisbee, který zde pro hrstku začínajících českých hráčů uspořádal malou soutěž, a pomohl tak nastartovat rozvoj české freestylové komunity. Ta je nyní jednou z největších v Evropě.

Zdroj: Media Press Servis / ROL.CZ / Emil Szirmai
Zdroj fotografie: www.frisbeer.cz

Filed in: Ostatní sporty, Sport

Comments are closed.