7:49 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

Kvitová si musí počkat. Ale trůnu se dříve, či později dočká

KOMENTÁŘ – Všichni ji už pomalu viděli na piedestalu. Jako první dámu světa, jako vítězku Australian Open. Obrovský tlak favoritky favoritek ale Petra Kvitová neustála. V semifinále padla po více než dvouhodinové bitvě s Marií Šarapovovou.

Petra Kvitová

Česká bojovnice přesto nemusí smutnit. Každým dnem roste její fanouškovská základna, na adresu Kvitové chrlí superlativa všichni bývalí hráči, kteří něco znamenají – Wilander, Navrátilová, Hingisová, McEnroe. To je základna špičkových obdivovatelů, kterou se nemůže pochlubit žádná její soupeřka.

Možná i to způsobilo, že do semifinále se Šarapovovou vstoupila Kvitová, jak sama řekla, nervózně. Že podle slov svého kouče neměla již v závěru sílu zvrátit běh dějin. Celý třetí set byla blízko brejkbolu. Při každém gamu, kdy Ruska podávala, útočila na brejk. Nakonec to ale byla rodačka z Bílovce, která ztratila v klíčové chvíli servis.

Trochu to připomínalo boxerský zápas, kdy jeden z bijců buší do soupeře, ale ne a ne jej definitivně poslat k zemi. A najednou přijde kontr a na zemi se válí ten, který celý souboj v ringu dominoval. I takové zápasy prostě sem tam přijdou, i „ česká železná lady“ může někdy ve válce nervů padnout.

Soupeřky se mají brzo nač těšit

Ne, konec australské mise nelze brát jako zklamání. Kvitovou trápily zdravotní potíže s patou i vnitřní stranou levého stehna. Nehrála stoprocentně v pořádku a na kurtu to bylo vidět. I přesto se dostala mezi nejlepší čtyři hráčky turnaje, zle zatápěla obdivované Rusce. Vystřílela na turnaji za šest zápasů 168 vítězných úderů. Taková Azarenková, druhá to finalistka, se nedostala ještě ani na číslo 100.

Co z toho vyplývá? Pokud dokáže česká lvice hrát takovým způsobem se zdravotními potížemi, co teprve na soupeřky čeká, až bude ve stoprocentní kondici? Hledat na tuto otázku odpověď není příliš složité. Kvitová se světovou jedničkou určitě v příštích týdnech stane. A buďte si jistí, že zdravá a plna sil poté trůn jen tak neopustí.

  • Související články:

http://www.regiononline.cz/2012/01/26/kvitova-prohrala-na-trun-neusedne/
http://www.regiononline.cz/2012/01/26/australian-open-dalsi-impozantni-obrat-nadal-je-ve-finale/
http://www.regiononline.cz/2012/01/26/ao-kvitova-zklamani-po-vyrazeni/

Zdroj fotografie: repro youtube.com

Filed in: Tenis

Comments are closed.