7:48 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

Kvitová porazila Hantuchovou a je v semifinále turnaje v Sydney

SYDNEY – Petra Kvitová dnes na turnaji v Sydney porazila Slovenku Danielu Hantuchovou a postoupila do semifinále. V něm se utká s obhájkyní titulu Na Li, která vyřadila Lucii Šafářovou.

Ve druhém utkání na turnaji se s venkovními podmínkami vyrovnala lépe než v předchozím zápase s Rumunkou Dulgheruovou. V prvním setu Kvitová předvedla skvělou hru a poté, co soupeřku na vítězné údery přehrála 20:1 a udělala jen pět nevynucených chyb, ho vyhrála poměrem 6:0.

Druhá sada byla o poznání dramatičtější, když Hantuchová dokonce vzala soupeřce podání a otočila na 4:3. Kvitová ale závěr duelu zvládla a za 63 minut zvítězila 6:0 a 6:4.

Rodačku z Fulneku tak dělí už jen dvě výhry na tomto turnaji od pasování na světovou jedničku. V semifinále se utká s Na Li, které by ráda oplatila loňskou porážku z osmifinále French Open, které nakonec Číňanka vyhrála.

Apia International (AUSTRÁLIE, Sydney)
Tenisový turnaj mužů a žen (tvrdý povrch, dotace 486 tis. USD a 637 tis. USD)

Muži:
Dvouhra – 2. kolo:
Nieminen (Fin.) – ŠTĚPÁNEK (8-ČR) 7:6(5), 5:7, 6:1, Del Potro (1-Arg.) – Kubot (Pol.) 6:4, 6:2, Reynolds (USA) – Isner (2-USA) 3:6, 6:4, 6:3, Gasquet (3-Fr.) – Fognini (It.) 6:2, 6:1, Benneteau (Fr.) – F. López (4-Šp.) 6:3, 6:4, Bogomolov JR (Rus.) – Troicki (5-Srb.) 7:6(5), 6:4, Baghdatis (Kypr) – Ebden (Aust.) 3:6, 7:5, 7:6(3), Istomin (Uzb.) – Sweeting (USA) 6:2, 6:1.

Ženy:
Dvouhra – čtvrtfinále:
KVITOVÁ (2-ČR) – Hantuchová (SR) 6:0, 6:4, Na Li (4-Čína) – ŠAFÁŘOVÁ (ČR) 6:2, 7:6(3), Azarenková (3-Běl.) – Bartoliová (Fr.) 7:5, 6:4.

Čtyřhra – čtvrtfinále:
PESCHKEOVÁ, Srebotniková (1-ČR/Slov.) – Kudrjavcevová, Makarovová (Rus.) 6:1, 7:5, Kirilenková, Petrovová (4-Rus.) – Grandinová, UHLÍŘOVÁ (USA/ČR) 6:4, 4:6, 10:6, Huberová, Raymondová (2-USA) – ŠAFÁŘOVÁ, Zvonarjovová (ČR/Rus.) 5:7, 6:4, 10:8.

Zdroj fotografie: petrakvitova.cz

Filed in: Tenis