2:08 am - Neděle Říjen 21, 2018

Náhrada za Prongera? K Jágrovi do Philadelphie míří Kubina

PHILADELPHIA – Očekávanou posilu získal manažer Philadelphie Flyers Paul Holmgren. Jaromír Jágr a Jakub Voráček přivítají dalšího krajánka – Pavla Kubinu. Českého obrovitého obránce získal klub výměnou z Tampy Bay za talentovaného útočníka Jona Kalinského, výběr ve třetím kole draftu v letošním či příštím roce a pozici ve čtvrtém kole v roce 2013.

Pavel Kubina

Šéf klubu z rodiště filmového boxera Rockyho Balboa se odhodlal k očekávanému posílení defenzivních řad týden před uzávěrkou přestupů v NHL. Flyers se totiž po zbytek sezóny budou muset obejít bez kapitána a lídra obrany Chrise Prongera, kterého trápí problémy způsobené otřesem mozku.

Nejprve Holmgren získal v týdnu Švéda Nicklase Grossmana, skutečně ideální náhradou za sedmačtyřicetiletého Prongera je až o tři roky mladší český bek. Oba jsou podobně urostlí (196 – 198 cm a 117 – 102 kg), přičemž právě podobná těžká váha s dělovou střelou od modré čáry a zároveň schopná vyčistit předbrankový prostor v obraně jednoho z aspirantů na Stanley Cup chyběla.

Kubinovi končí smlouva

Kubinovi po sezóně bude končit dvouletá smlouva, klub i samotný český bek se tak budou moct rozhodnout, zda ve svazku pokračovat i nadále nebo nikoliv. Defenzivní obr z Čeladné si letos ve slabé Tampě připsal v 52 zápasech 11 bodů za tři branky a osm asistencí, v účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách mu svítí pozitivní údaj +1. Ve floridském celku byl navíc druhý s 95 hity (osobní souboje).

Český bek hrál naposledy v úterý proti Ottawě. Následně jej ale vedení Tampy kvůli zabránění případného zranění šetřilo, jelikož počítalo s trejdem. Kubina měl ve smlouvě klauzuli, že nemůže být vyměněn bez svého souhlasu, klubu ale po dohodě s vedením předal seznam pěti celků, kam je ochoten jít.

Flyers v něm figurovali a nakonec oba kluby našly společnou řeč i při vyjednávání podmínek trejdu. Philadelphii stál hráč s 953 starty v NHL dvě volby v následných draftech a čtyřiadvacetiletý útočník Jon Kalinski, který zatím nikdy nenakouknul do nejprestižnější ligy světa.

Zdroj foto: www.thehockeyhouse.net

Filed in: Hokej, Sport

Comments are closed.