3:06 am - Sobota Říjen 20, 2018

Kubica je nejlepším pilotem F1, prohlásil Alonso

Fernando Alonso

MADONNA DI CAMPIGLIO (ITÁLIE) – Španělský pilot stáje Ferrari Fernando Alonso řekl, že Polák Robert Kubica je nejtalentovanějším ze současných jezdců F1 a označil ho za soupeře, z něhož má největší respekt. Podle serveru Autosportu to řekl ve čtvrtek na tradiční mediální akci Ferrari v italské Madonně di Campiglio.

Dvojnásobný mistr světa Alonso má s Kubicou velmi přátelské vztahy. „Rád bych mu popřál všechno nejlepší. Včera jsem s ním mluvil a jsem si jistý, že až se vrátí, bude jedním z nejlepších,“ dodal Španěl.

Kubica, bývalý pilot stáje Renault, se už téměř rok zotavuje ze zranění, která utrpěl v únoru při havárii v italské rally. Sedmadvacetiletý Polák je momentálně znovu v nemocnici, ve středu si totiž při pádu nedaleko svého domu zlomil kotník.

Spekulace, že se Kubica po návratu do F1 zabydlí ve stáji Ferrari, stále sílí. Šéf italského týmu Stefano Domenicali ale prohlásil, že momentálně nemá v plánu Kubicu zkoušet. Alonso na otázku, zda je možné, že Kubica nahradí u Ferrari Brazilce Felipeho Massu, řekl: „Já jsem s Felipem velmi spokojený.“

Alonso také uvedl, že osvěžením pro Ferrari je příchod Pata Frye, který se v týmu stal technickým ředitelem. Alonso už s Fryem spolupracoval v roce 2007, kdy jezdil za McLaren. „Pat přinesl nové myšlenky a nový přístup. Pokud si dokážeme z odlišných zkušeností vzít co nejvíc, bude to jen pozitivní,“ řekl Alonso agentuře Reuters.

Zdroj fotografie: flickr.com/PresidenBertho

Filed in: Evropa, Motorismus

Comments are closed.