2:29 am - Neděle Říjen 21, 2018

V Krušných horách se vážně zranil snowboardista

KRUŠNÉ HORY – Sobotní adrenalin ve snowparku v Krušných horách se stal osudným mladíkovi, který se po nešťastném doskoku vážně zranil. S podezřením na úraz hlavy a na vnitřní zranění jej transportoval vrtulník záchranářů do ústecké nemocnice. O případu informoval Media Press Servis/ROL.CZ náčelník horské služby Krušné Hory Miroslav Güttner.Šestnáctiletého mladíka, který se vážně zranil při nešťastném skoku na snowbardu ve snowparku areálu Měděnec nedalo Klínovce, ošetřovali dva členové tamní horské služby. Záchranáře zalarmoval mladíkův kamarád.

„Snowboardista po nárazu na zem možná utrpěl úraz hlavy, protože byl podle všeho krátce v bezvědomí,“ uvedl k nehodě náčelník Horské služby Krušné Hory Miroslav Güttner.

Zasahoval také vrtulník

Mladík si stěžoval na bolest hlavy a břicha. To je podle záchranářů předzvěst možných vnitřních zranění. Proto bylo zapotřebí mladíka co nejrychleji dostat do nemocnice leteckou záchrannou službou z Ústí nad Labem.

„Naši členové zraněného připravili na transport vrtulníkem, nasadili mu krční límec a stabilizovali ho do takzvané vakuové matrace. V ní ho pak na transportních saních převezli na několik set metrů vzdálený heliport. V tuto chvíli už o mladíka pečují lékaři v nemocnici,“ uzavřel Miroslav Güttner.

V Krušných horách je v současnosti na sjezdovkách těžký a mokrý sníh. Pod ním je však vrstva sněhu tvrdého a zmrzlého. To ztěžuje pohyb na sjezdovkách a všichni lyžaři a snowboardisté by měli striktně dodržovat pravidla pro bezpečný pohyb na sjezdových tratích.

Zdroj: Media Press Servis/ROL.CZ/Jan Fišer
Zdroj fotografie: Letecká záchranná služba

Filed in: Česko, Regiony a obce, Ústecký kraj

Comments are closed.