7:48 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

Město Krnov postaví tělocvičnu za 45 milionů korun

KRNOV – Radnice v Krnově schválila výstavbu nové tělocvičny u Základní školy na Janáčkově náměstí. Ve čtvrtek to oznámil Michal Brunclík místostarosta Krnova. Stavba tělocvičny bude město stát přibližně 45 milionů korun. První práce začnou v únoru a  stavět se bude rok a půl.

Ilustrační foto

„Po 50 letech existence školy na Janáčkově náměstí není možné dále trpět provizorium nynějšího gymnastického sálu, který byl kdysi u školy vybudován. Naší povinností je vytvořit dětem odpovídající zázemí z hlediska hygienického, prostorového i bezpečnostního. Navíc touto stavbou umožníme další rozvoj sportovních volnočasových aktivit,“ zdůvodnil výstavbu tělocvičny místostarosta.

Město nedostalo dotace, a přesto si poradilo

Město na tělocvičnu nedostalo žádný příspěvek ani dotaci. Proto přepracovalo původní projekt tak, aby nová tělocvična korespondovala s již zrekonstruovanými školními pavilony. Výrazně město ušetří také tím, že sníží výšku stavby o téměř dva metry.

„S ohledem na aktuální ceny stavebních prací se ukázalo výhodné začít se stavbou právě nyní. Současná cena klesla až na třetinu z původně uvažované. Z praktických důvodů jsme také rozložili stavbu do dvou let. Během nich to bude naše investiční akce číslo jedna, protože náklady na tělocvičnu ukrojí téměř polovinu celkových investičních prostředků města,“ dodal Brunclík. Žákům bude nová tělocvična k dispozici ve školním roce 2013/2014.

Zdroj textu: Media Press Servis ROL.CZ/Jana Golíková

Zdroj fotografie: krnov.cz

Filed in: Moravskoslezský kraj

Comments are closed.