12:18 pm - Středa Říjen 17, 2018

Křižovatka smrti bude upravena, slibuje pražský primátor

PRAHA – Jedna z nejnebezpečnějších pražských křižovatek, které Pražané přezdívají „křižovatka smrti“, se nakonec dočká celkové rekonstrukce. V odpovědi na interpelaci Víta Masare z iniciativy Auto*Mat to na čtvrtečním zasedání zastupitelstva slíbil pražský primátor Bohuslav Svoboda. Novinářům to sdělili Anna Kotková a Vít Masare z iniciativy Auto*Mat.

Na letenském nábřeží Kapitána Jaroše se tak budou cítit bezpečněji jak chodci, tak cyklisté. Opatření mohou zabránit dalším dopravním nehodám s vážnými následky.

„Tato problematika je vážná. Prostor velmi dobře znám, bydlel jsem na Letné. Rekonstrukci provádí dopravní podnik. Před týdnem jsem o této křižovatce jednal s Technickou správou komunikací a ukázalo se, ze máme prostředky, za které je možné křižovatku upravit. Čekáme ještě na souhlas policie,“ řekl primátor Bohuslav Svoboda.

„Křižovatka nábřeží Kapitána Jaroše s třídou Dukelských hrdinů patří k nejnebezpečnějším místům v Praze. Každý, kdo tudy chce projet s kočárkem, na kole nebo zrovna spěchá na tramvaj, zažívá nepříjemné pocity. Je nutné čekat dlouhé minuty na celkem třech semaforech, překonat osm jízdních pruhů a překonat pět vysokých obrubníků. Proto byla křižovatka dějištěm řady vážných nehod,“ uvedl při interpelaci Vít Masare z iniciativy Auto*Mat.

Rekonstrukce místa, kde bezohledný řidič smrtelně zranil propagátora městské cyklistiky Jana Bouchala, a kde bylo zraněno několik dalších lidí, se plánovala několik let. V rámci právě probíhající opravy tramvajové trati měly být rozšířeny tramvajové ostrůvky, upraven přechod pro chodce a vybudovány bezpečné přejezdy pro cyklisty. Jenže ještě minulý týden se zdálo, ze k tomu nedojde.

Peníze se nakonec najdou

Úředníci magistrátu nezařadili peníze na rekonstrukci do rozpočtu Prahy a chybějící finance nikdo nehledal. Podle primátora je možné potřebné vyčlenit je z fondu Technické správy komunikací.

Zastupitelstvo hlavního města ve čtvrtek poprvé jednalo podle upraveného jednacího řádu, kdy měli občané prostor k interpelacím zastupitelů.

Zdroj fotografie: www.praguewatch.cz/Vratislav Filler

Filed in: Česko

Comments are closed.