7:50 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

Kritik McEnroe: Netušil jsem, že Lendl chce trénovat

Ivan Lendl

Ti dva se zrovna v lásce neměli. V osmdesátých letech minulého století se z nich stali nesmiřitelní soupeři. Přesto se nyní kritik a tenisový komentátor John McEnroe nečekaně pozitivně vyjádřil na adresu Ivana Lendla.

Český rodák s americkým pasem Ivan Lendl se totiž na Silvestra dohodl na spolupráci se čtvrtým hráčem světa Andy Murrayem. A čtyřiadvacetiletý Skot hned na úvod nového roku vyhrál turnaj v Brisbane, kde na něj od semifinále nový kouč dohlížel.

Murray mu taky nezapomněl po triumfu ještě na dvorci poděkovat a vyjádřil odhodlání, že to nebyl poslední titul pod vedením bývalé světové jedničky. A především, že mezi nimi nebude chybět i grandslamový vavřín.

A že se to může podařit nyní, nečekaně přiznal i bývalý velký sok Lendla – John McEnroe. „Nečekal jsem, že se vrhne na trénování. Nerad oceňuji jeho (Lendlovy) kvality, ale určitě má Andymu co nabídnout,“ svěřil se novinářům v Adelaide známý americký bouřlivák.

„Andy potřeboval udělat něco neobvyklého a myslím, že tímto krokem se mu to povedlo, budu je oba pozorně sledovat,“ pokračoval McEnroe, který k tomu bude mít příležitost už při Australian Open, které startuje za týden a coby komentátor BBC i během Wimbledonu, o jehož triumf jde skotskému tenistovi především.

„Ivan nevyhrál grandslamový titul před 24. narozeninami. A hádejte, co? Murray prohrál už tři grandslamová finále a nyní mu je právě čtyřiadvacet let,“ nadhodil spiklenecky McEnroe. Naplní se jeho slova nebo bude Murray i po letošní sezóně tenista s nálepkou „nejlepší hráč okruhu, který nikdy nezískal grandslamový titul“?

Zdroj fotografie: Mediafax

Filed in: Tenis

Comments are closed.