2:10 am - Neděle Říjen 21, 2018

Chlapec na Bojkovicku postřelil vzduchovkou kamaráda

BOJKOVICE – Na operačním sále skončil jeden ze dvou náctiletých hochů v obci na Bojkovicku. Šestnáctiletý chlapec tam střelil vzduchovkou svého o tři roky mladšího kamaráda. ROL.CZ to oznámil mluvčí uherskohradišťských policistů Aleš Mergental.

Dva chlapci byli na návštěvě u kamaráda v rodinném domě. Třináctiletý hoch chtěl jít za trojicí na návštěvu, ale ostatní jej nechtěli pustit. Odmítnutý chlapec začal házet sněhové koule do okna, v němž trojice stála. Šestnáctiletý místní mladík došel do skříně, v níž měl jeho otec uloženou vzduchovku. Bez jeho svolení si ji vzal, aby prý chlapce pod oknem postrašil.

„Nezkontroloval si, jestli je nabitá, a z okna zamířil směrem k chlapci. Zmáčkl kohoutek a k jeho překvapení z hlavně vyšla střela. Naštěstí mířil jen na nohy. Střela zasáhla chlapce do stehna,“ konstatoval Mergental.

Chlapec si postřelení nejprve ani nevšiml a odešel domů. Až tam zjistil, že má ve stehně brok. Rodiče jej odvezli do uherskohradišťské nemocnice, kde lékaři střelu vytáhli. „Vše tak naštěstí skončilo jen drobným zraněním, které by nemělo mít vážnější následky. Bojkovičtí policisté celou situaci začali řešit jako přestupek proti občanskému soužití,“ dodal Mergental.

Zdroj fotografie: mesta.obce.cz

Filed in: Zlínský kraj

Comments are closed.