5:12 am - Pátek Říjen 19, 2018

Křestní jméno Václava Havla znamená slávu. Nosili ho panovníci

Politici už uvažují, které ulice, náměstí či školy ponesou slavné jméno Václava Havla. Slavné je i samotné křestní jméno Václav.

Toto staré jméno slovanského původu znamená více slavný nebo slavnější a měla ho  spousta významných a úspěšných lidí. Nosily ho čeští panovníci (Svatý Václav, Václav I., II., III., IV. a i Karel IV. byl křtěný Václav), nosili nebo ho nosí prezidenti (Václav Havel, Václav Klaus), malíři (Václav Brožík), hudebníci (Václav Neckář, Václav Hudeček), herci (Václav Postránecký, Václav Vydra), básníci (Václav Hrabě), spisovatelé (Václav Hájek z Libočan, Václav Matěj Kramerius), malíři (Václav Rabas), sochaři (Josef Václav Myslbek), biskupové (Václav Malý), režiséři (Václav Vorlíček), filozofové (Václav Bělohradský).

Jméno Václav vyjadřuje také intuici a touhu po tajemství. Numerologové vypočítali, že jméno Václav má jednu z nejšťastnějších a nejpříznivějších vibrací, která naznačuje vítězství nad všemi dočasnými neúspěchy a zklamáními a slibuje štěstí a naplnění a úspěch ve veškerém podnikání i v osobním životě.

Filed in: Společnost

Comments are closed.