2:09 am - Úterý Říjen 16, 2018

Koukal vyhrál dálkový běh v Lahti

LAHTI (FINSKO) – Český závodník Martin Koukal v sobotu vyhrál dálkový běh na lyžích na trati 50 kilometrů klasicky ve finském Lahti. Člen rakouského týmu Skinfit Racing byl v cíli o dvě sekundy dříve než trojice italských závodníků. Stanislav Řezáč skončil pátý.

Ilustační foto

Třiatřicetiletý závodník dojel do cíle v čase 2:22:21 a připsal si první vítězství v klasickém závodě FIS Marathon Cupu. Mistr světa v běhu na 50  kilometrů volně z roku 2003 o čtyři sekundy překonal svého krajana Stanislava Řezáče. Ten si díky pátému místu upevnil vedoucí pozici v průběžném pořadí seriálu.

V úvodu závodu Finlandia-Hiihto ujel ostatním závodníkům Švýcar Livers. Koukal s Řezáčem pak dali podnět k jeho stíhání a v čele závodu se sjela skupina šesti lyžařů.

Asi deset kilometrů před cílem dvojice českých závodníků znovu nastoupila, k nim se přidala trojice Italů a pak i Fin Lampinen. Koukal si nakonec dojel pro první, Řezáč pro páté místo. Mezi ně se protlačili Italové Bonaldi, Cattaneo a Kostner.

V neděli se Řezáč představí na Vasově běhu. Koukal ho vynechá, jelikož se chce soustředit na bruslařský závod Engadin ve Švýcarsku, který se pojede za týden.

Finlandia-Hiihto (50 km klasicky): 1. KOUKAL (ČR/Skinfit) 2:22:21, 2. Bonaldi (It.) +0,2, 3. Cattaneo (It.) +0,2, 4. Kostner (It.) +0,2, 5. ŘEZÁČ (ČR/Patria Direct) +0,4.
Pořadí FIS Marathon Cupu (po 7 z 10 závodů): 1. ŘEZÁČ (ČR) 345, 2. J. Aukland (Nor.) 256, 3. Johnsson (Švéd.) 235, 4. KOUKAL (ČR) 226.

Zdroj fotografie: flickr.com/iwona_kellie

Filed in: Sport, Zimní sporty