7:50 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

VIDEO: Parádní koš za tři body. Jenže vlastní

GLENWOOD – Ve sportu je možné skutečně cokoliv. Překonávání možností patří k základním pojmům této lidové zábavy. Často se ale stane, že sportovní klání přinese něco, co skutečně všechny zaskočí. Tak jako tomu bylo při jednom univerzitním basketbalovém zápase.

Zámořská NBA již zažila vlastní koš – předloni se tento kousek „povedl“ stárnoucí defenzivní hvězdě Rasheedu Wallaceovi při souboji jeho Bostonu s Chicagem. Jenže Wallace pouze vlastní nešikovností doklepnul do obroučky míč, který se od ní odrazil po střele soupeře.

VLASTNÍ KOŠ WALLACEHO
[youtube YfNImZVk2hw 590 320]

Při zápase středoškolské soutěže v americkém státu Illinois zaznamenal mladík Daniel Helm tříbodový vlastní koš. Jak? Po akci soupeře chtěl zachránit míč mířící do auta na palubovce a založit rychlý kontr. Efektním skokem a hrou za tělem se mu to skutečně povedlo, k překvapení všech ale udělal míč oblouček a zaplul do koše.

VLASTNÍ KOŠ HELMA
[youtube rzlzRIZXWdw 590 320]

Helm si vysloužil ovace diváků doprovozené širokými úsměvy. Ten se ostatně objevil i na jeho tváři. Helmův Glenwood v té chvíli již jasně vedl a nakonec duel s Lincolnem i vyhrál.

Zdroj fotografie: repro youtube.com

Filed in: Míčové sporty

Comments are closed.