7:53 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

Koncerty v roce 2012: Na co se letos můžeme těšit?

PRAHA – Letošní koncertní sezona bude řádně nabitá. Do Prahy totiž zavítá spousta kapel, které jsou již dnes považované za legendy.

A začínáme zostra, a to doslova. Dne 7. května totiž vystoupí v pražské Synot Tip Aréně čtveřice drsných hudebních mágů z Metallicy. Po čtyřech letech se k nám vrací v nové stabilizované sestavě a nabídne jak klasické songy minulosti, tak několik nových skladeb z aktuálního alba, na kterém spolupracovala se slavným kytaristou Lou Reedem. Padesát milionů prodaných alb jen v USA hovoří za vše, Metallica je legendou, jejíž koncert si jistě nenechají ujít žádní skalní fanoušci.

Od drsňáků k ještě větším drsňákům. Black Sabbath se dali po letech dohromady, nahrávají nové album, a rozhodli se vyjet na koncertní šňůru. V čele s Ozzy Osbournem přivezou své legendární pecky a očekávat lze k prasknutí přeplněnou O2 Arénu, která takový nápor fanoušků ještě nezažila. Vystoupení rockové legendy je totiž téměř půl roku před samotným koncertem beznadějně vyprodané.

Milovníky umírněnějšího rocku potěší vystoupení zakladatelů hudebního žánru grunge Pearl Jam, kteří 2. července stylovým způsobem odstartují letní festivalovou sezonu. Stejná skupina fanoušků pak jistě zavítá i na vystoupení Red Hot Chili Papers, kteří se do Čech vrací po dlouhých šesti letech.

Britský pop a islandská melancholie

Koncertní žně roku 2012 završí současní králové popu Coldplay. Před čtyřmi lety beznadějně vyprodané vystoupení slibuje nezapomenutelný hudební zážitek v ještě lepší divácké kulise.

http://www.youtube.com/watch?v=br2s0xJyFEM&feature=channel_video_title

Pro příznivce alternativnějších hudebních směrů připravil velké překvapení hudební festival Colours of Ostrava. Jako hlavní zahraniční hvězda na něj totiž přijede křehká islanďanka Bjork, jejíž originální vystoupení prodchnuté strhujícími vizuálními efekty bere dech divákům po celém světě.

Hudební příznivci se tak letos mají opravdu na co těšit, a to nejsou známí zdaleka všichni interpreti z letních hudebních festivalů. Velká očekávání vzbuzuje například oznámení hlavní hvězdy letošního Rock for People.

Zdroj: www.synottiparena.cz, www.o2arena.cz
Zdroj fotografií: www.metallica.com

Filed in: Hudba

Comments are closed.