10:26 am - Pondělí Říjen 22, 2018

Kodak končí se sponzorováním oscarového divadla

LOS ANGELES – Společnost Kodak se rozhodla předčasně ukončit smlouvu na sponzorování tradičního dějiště předávání cen Americké filmové akademie, kterým bylo v posledních letech známé Kodak Theatre.

Zastupitelé firmy Kodak vypověděli smlouvu podepsanou v roce 2000 v celkové hodnotě čtyřiasedmdesát milionů dolarů, která byla původně plánována na dvacet let. Investorská společnost CIM Group, která zmíněný objekt vlastní, podala proti tomuto rozhodnutí žalobu, soud ale rozhodl ve prospěch společnosti Kodak.

CIM není podle tohoto verdiktu oprávněna k odstranění loga žalované společnosti z průčelí budovy až do uskutečnění letošního předávání Oscarů. CIM Group se k celému procesu nevyjádřila, je ale pravděpodobné, že bude následně hledat zcela nového sponzora.

Jakákoliv nová dohoda musí navíc projít procesem schválení ze strany Americké filmové akademie, není tedy vyloučena možnost, že příští ročník udílení cen se bude odehrávat ve zcela nových prostorách.

Kodak tak pokračuje ve výrazném omezování výdajů z důvodů velkých finančních problémů, které na povrch prosákly koncem loňského roku. Známý výrobce elektroniky ohlásil pozastavení výroby digitálních fotoaparátů a přesun do více profitujících segmentů trhu.

Zdroj: bbc.co.uk
Zdroj fotografie: flickr.com/btindrelunas

Související články:
http://www.regiononline.cz/2012/01/24/oscari-2012-nominace/

Filed in: Aktuálně, Film a TV, Kultura

Comments are closed.