6:49 pm - Úterý Říjen 23, 2018

Knižní novinky 2012/8

Firma – Grisham John
Vydává – Knižní klub
Počet stran – 384
Vazba – vázaná

John Grisham (Lobbista, Odvolání, Společník a další) přichází s dalším detektivním románem z právnického prostředí, s názvem Firma. Mladý, talentovaný a ambiciosní právník Mitch McDeere, se nechá zaměstnat v memphiské právnické firmě Bendini, Lambert a Locke. Skvělý plat, nový dům i auto ovšem zastíní návštěva agentů FBI, kteří McDeera varují, že peníze z firmy neplynou z legálních obchodů. Ještě více znepokojující je ovšem skutečnost, že právníci, kteří se z firmy rozhodli odejít, zahynuli za podivných okolností…

Doporučená cena: 269 Kč

Dotek Midase – Kyiosaki Robert T., Trump Donald
Vydává – Pragma
Počet stran – 240 stran
Vazba – vázaná

Světoznámí podnikatelé, kteří za svého života dosáhli úspěchu, o kterém se jiným ani nesnilo. Roberta Kyiosakiho, japonského Američana, mohou čeští čtenáři již znát. Jeho první kniha Bohatý táta, chudý táta se stala bestsellerem a autor je často nazýván učitelem podnikatelů. Druhého z autorů, Donalda Trumpa – světoznámého magnáta a televizní hvězdu, netřeba představovat.

Kniha je určena pro podnikatele, kteří by chtěli kráčet v jejich šlépějích. Autoři v průběhu budování úspěšné kariéry nashromáždili zajímavé myšlenky, názory a rady. Čtenářům-podnikatelům poradí, čemu se vyhnout, kdy se vzdát a kdy naopak dále bojovat za svůj podnikatelský záměr.

Doporučená cena: 280 Kč

Glosy Dominika Duky 2011 – Dominik Duka
Vydává – Radioservis
Počet stran – 184
Vazba – vázaná

Český rozhlas 1 vysílal v roce 2011 každou neděli pořád s názvem Glosa Dominika Duky. V něm se kardinál ohlížel za uplynulými dny a v událostech a výročích hledal souvislosti dneška s křesťanskou vírou a českou historií. Glosy jsou knižním vydáním rozhlasového pořadu.

Doporučená cena: 199 Kč

Národní fronta 1948 – 1960 – Kaplan Karel
Vydává – Academia
Počet stran – 921
Vazba – vázaná

Publikace dokumentuje mocensko-politický systém v Československu v letech 1948 – 1960 a cílem je popis činnosti Národní fronty a její proměny. Národní fronta se vytvořila jako zastřešující politický subjekt ihned po válce a k vládě byla přizvána v roce 1948, kdy moc převzala komunistická strana. Kniha přiblíží její hlavní fáze vývoje.

Doporučená cena: 795 Kč

Dům na pobřeží – Daphne Du Maurier
Vydává – Motto
Počet stran – 360
Vazba – vázaná

Magnus Lane, známý profesor biofyziky na londýnské univerzitě, vyvinul novou drogu. Je ale třeba ji vyzkoušet, a proto pozve do svého venkovského domu v Cornwallu Dicka. Mladého a naivního kamaráda ani nenapadne, že by se mohl stát předmětem experimentu, ale některé myšlenky a vidiny jsou mu přeci jen podivné. Postupem času už nedokáže rozeznat co je realita, a co není. Na vidinách je tristní zejména skutečnost, že se vše odehrává přibližně před 600 lety.

Doporučená cena: 299 Kč

Zdroj: kosmas.cz, bux.cz
Zdroj fotografie: kosmas.cz, bux.cz

Související články:
http://www.regiononline.cz/2012/02/13/knizni-novinky-20127/
http://www.regiononline.cz/2012/02/06/knizni-novinky-20126/
http://www.regiononline.cz/2012/01/30/knizni-novinky-20125/

Filed in: Kultura, Literatura, Novinky

Comments are closed.