9:12 am - Pondělí Prosinec 17, 2018

KNIŽNÍ NOVINKY 2012/9

Julian Assange – Neautorizovaná autobiografie – Assange Julian
Vydává – Jota
Počet stran – 272 stran
Vazba – vázaná

Julian Assange je veřejnosti známý jako „ten, který nechal zveřejnit prostřednictvím WikiLeaks citlivé informace z vojenské, politické i ekonomické sféry“. Nic víc ale není o jeho osobě známo, protože on sám se zveřejnění svého životopisu značně bránil. Nakladatelství se rozhodlo uveřejnit necenzurovaný životopis poté, co Assange nevrátil zálohu. Z jeho stránek se tak dozvídáme o jeho dětství v Austrálii, prvních hackerských zkušenostech až po rozhodnutí založení serveru ke zveřejňování tajných informací. Assange v textu vysvětluje, co ho k tomu vedlo a jak chápe právo člověka na informace. Jeho přesvědčení ho ovšem postavilo co role člověka, kterého by američtí představitelé rádi „odstranili“.

Doporučená cena: 348 Kč

Posel – Zusak Markus
Vydává – Argo
Počet stran – 352 stran
Vazba – vázaná

Autor světového bestselleru Zlodějka knih přichází s dalším dílkem, tentokrát s názvem Posel. Hlavním hrdinou je devatenáctiletý taxikář, Ed Kennedy, který rád tráví svůj volný čas se svými vrstevníky a hraním karet. Hrací karty začíná nečekaně dostávat i do své poštovní schránky. Každá karta představuje pro Eda zašifrovaný úkol, která má splnit. Mladík netuší, od koho karty jsou, ani proč přicházejí právě jemu, ale je mu jasné, že „neznámý zasilatel“ ho má takříkajíc v hrsti a není cesty zpět. Při plnění úkolů se ovšem dostává do stále bizarnějších situací..

Doporučená cena: 328 Kč

Hovory s V. H. – Žák Jiří
Vydává – XYZ
Počet stran – 254 stran
Vazba – vázaná

Na knižní trh přichází další kniha, pojednávající o osobě zesnulého bývalého prezidenta, Václava Havla. Autor knihy, Jiří Žák, se s Havlem v roce 2010 několikrát setkal a rozprávěl s ním například o kultuře či politické situaci. Z rozhovorů vzešlo mnoho názorů a myšlenek.

Doporučená cena: 299 Kč

100 % Photoshop – Caplin Steve
Vydává – Computer Press
Počet stran – 256 stran
Vazba – brožovaná

Znáte ten pocit, když se vrátíte z dovolené, a na fotografiích mají vaši blízcí červené oči? Nebo mají obličej příliš v šeru? V tuhle chvíli je třeba použít některý z grafických programů, které nedokonalosti napraví. Pomocí výstižných, názorných a bohatě ilustrovaných postupů objevíte všechny možnosti grafické úpravy.

Doporučená cena: 795 Kč

Se šarmem Pařížanky – Ines de la Fressange
Vydává – Knižní klub
Počet stran – 240
Vazba – vázaná

Ne nadarmo se říká, že je Paříž městem módy a kultury. Město skrývá množství muzeí, pamětihodností, ale i nákupních center nebo delikátních tradičních obchůdků s noblesní obsluhou. Jak se oblékat, líčit, nakupovat a kam se zajít pobavit, vám poradí Ines de la Fressange.

Zdroj: kosmas.cz, bux.cz
Zdroj fotografie: kosmas.cz

Související články:
http://www.regiononline.cz/2012/02/20/knizni-novinky-8/
http://www.regiononline.cz/2012/02/13/knizni-novinky-20127/
http://www.regiononline.cz/2012/02/06/knizni-novinky-20126/

Filed in: Kultura, Literatura, Novinky

Comments are closed.