7:50 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

KNIŽNÍ NOVINKY 2012/4

Dokonalá nevěsta – Kinsella Sophie
Vydává – BB art
Počet stran – 280
Vazba – vázaná

Pro milovníky, nebo spíše milovnice, zamilovaných ženských próz je Dokonalá nevěsta dobrou volbou. Navíc se  jedná o  docela zábavné čtení. Autorka na sebe nenechala dlouho čekat a již po několikáté vydala román, kdy je ústřední hrdinkou úspěšná žena, která si neví rady se svým osobním životem (vyšlo např. Báječné nakupování se svou sestrou, Báječné nakupování před svatbou, atd.). Stejně tak,  jako předcházející hrdinky, tak i Milly řeší krkolomné životní situace. Ve svých osmadvaceti letech je zasnoubená se Simonem – bohatým, úspěšným a seriózním člověkem. Svoji lásku plánují proměnit v manželský slib a tak chystají velkolepou a nákladnou svatbu. Milly má ovšem jeden velký problém – jak říct Simonovi, že už je jednou vdaná?

Doporučená cena: 249 Kč

 

Poklad kapitána Kida – Němeček Jaroslav, Štíplová Ljuba
Vydává – Čtyřlístek
Počet stran – 96 stran
Vazba – vázaná

Další napínavý příběh Myšpulína, Fifinky, Piňdi a Bobíka je tady! Tentokrát známá čtveřice ztroskotá na moři. Ze svízelné situace je zachrání nefalšovaní středověcí piráti, kteří kvůli prokletí stále musí bloudit po moři.

Doporučená cena: 290 Kč 

 

Zóna smrti – Ryan Chris
Vydává – Naše vojsko
Počet stran – 384
Vazba – vázaná

S thrillery,  majícími zápletku s obávaným Tálibanem, se poslední dobou roztrhl pytel. Jak je vidět, tak autoři umí poměrně rychle zapracovat reálnou situaci do svých smyšlených příběhů. Jeden takový právě vychází a nese název Zóna smrti.

Zkušený voják elitního týmu SAS, Jack Harker, je vyslán spolu s kolegy zničit tajnou laboratoř Tálibánu. Od počátku mu však některé věci nesedí a o pravém smyslu operace pochybuje. Ve stejné době se v Belfastu snaží  policistka Siobhan Byrne odhalit síť distribuce drog, kterou by měl řídit bývalý pohlavár IRA. Zděšení nastane, když je v Londýně odhalen závažný teroristický útok, jež se měl odehrát právě při návštěvě prezidenta USA. Ani londýnští policisté, ani voják Harker a ani policistka duší i tělem Byrne zatím ovšem neví, že jejich práce spolu úzce souvisí.

Doporučená cena: 349Kč

 

1001  tajemství vesmíru – Bizony Piers
Vydává – Slovart
Počet stran – 400
Vazba – vázaná

Vesmír nepřestane lidstvo fascinovat asi nikdy – zkoumáme ho, snažíme se ho objevovat, fotografujeme ho. Publikace 1001 tajemství vesmíru provede čtenáře sluneční soustavou i mezihvězdným prostorem až k Mléčné dráze. Obsahuje 1001 fotografií vesmíru z těch nejdramatičtějších situací, čímž se kniha stává skutečně pozoruhodnou.
Doporučená cena: 499 Kč

Sexuální síla – okřídlený drak – Aivanhov Omraam Mikhaël
Vydává – Prosveta
Počet stran – 128
Vazba – brožovaná

Bulharský filosof a mystik Aivanhov není širší veřejnosti až tak známý, nicméně jeho skalní fanoušky jistě potěší zpráva, že na český trh přineslo vydavatelství Prosveta jeho další knihu s názvem Sexuální síla – okřídlený drak. Pro Aivanhova představuje drak sexuální sílu.

Doporučená cena: 180 Kč

Související:

Zdroj: kosmas.cz, nakladatelskyservis.cz, bbart.cz
Zdroj fotografie: kosmas.cz

Filed in: Literatura

Comments are closed.