2:35 pm - Středa Říjen 17, 2018

VIDEO: Kličko se v úchvatné bitvě nadřel na výhru nad Chisorou

MNICHOV , PRAHA – Jeden z nejlepších zápasů těžké váhy poslední doby viděli fanoušci v mnichovské Olympic Hall i u televizních obrazovek po celém světě. Ukrajinec Vitalij Kličko sice porazil u všech tří ringových sudí jasně na body vyzývatele Brita Derecka Chisoru, ostrovní bijec ale zanechal v titulovém zápase organizace WBC skvělý dojem.

Vitalij Kličko slaví po zápase s Chisorou

Když před zápasem Dereck Chisora tvrdil, že pošle Vitalije Klička do důchodu, kde kdo se tomu usmíval. Když mu uštědřil facku při předzápasovém pátečním vážení, kde kdo jej považoval za dalšího velkohubého Brita, který dostane od Klička, co si zaslouží.

Jenže v Olympic Hall v mnichovském olympijském komplexu bylo všechno jinak. Chisora odboxoval s favorizovaným ukrajinským šampiónem vyrovnanou bitvu, která se musela líbit. A to přitom na ni málem ani nedošlo.

Když necelou hodinu před zápasem přišel do Chisorovy šatny zkontrolovat tejpování osmadvacetiletého „Zlobivého chlapce“ z Anglie Vladimir Kličko došlo k dalšímu konfliktu. Mladšímu z ukrajinského bratrského dua se totiž nelíbily Chisorovy tejpy. Ten na to odvětil, že pokud se nebude moct připravit podle svého zvyku, zápas zruší. Na hodinkách byl v tu chvíli čas 22:16.

Provokace Chisory směrem k Vladimirovi Kličkovi
[youtube pFJXG6-dN1Y 590 320]

Celou roztržku musel hasit až promotér ostrovního bijce Frank Warren. Kličko nakonec ustoupil a oba soupeři mohli s dvacetiminutovým zpožděním vstoupit do ringu. V něm ještě Chisora vyprsknul z úst vodu do tváře Vladimira, šampión WBO a IBF to ale přešel jen s lehkým úsměvem ve tváři.

Chisora překvapil všechny, včetně Klička

Ten rozhodně hodně rychle zmizel z tváře jeho čtyřicetiletého bratra. Chisora se totiž do obhájce titulu zakousnul hned od úvodního gongu. „Boxoval skutečně dobře takticky, musím říct, že mě překvapil,“ zhodnotil pro RegionOnline.cz (ROL.CZ) dění v ringu nejlepší český profesionál Lukáš Konečný.

Nebyl sám. Chisora sice hodně inkasoval především ze zadní Kličkovy ruky, sám ale také dokázal rozdat spoustu ran. Od třetího kola to opticky vypadalo, že získává mírně navrch a i fanoušci v hale, kteří v drtivé míře přáli ukrajinskému obru, museli cítit mírné chvění.

Poslední kolo zápasu Vitalij Kličko vs Dereck Chisora
[youtube YLQgqboVY_Y 590 320]

Od čtvrtého do sedmého kola dokázal britský bijec držet ruce ve dvojitém krytu, dobře tlačit Klička do provazů a hledat si skulinku pro vítězný úder. „Byl na ten zápas skvěle připravený jak takticky, tak fyzicky,“ připomněl Konečný fakt, že Chisora dokázal v nastoleném tempu vydržet po celých dvanáct vypsaných kol.

Kličko získal v závěru duelu převahu

S postupem času ale začal o patnáct centimetrů nižší vyzývatel s vědomím bodové ztráty stále více riskovat a 45 zápasy ošlehaný Kličko získával opět zkušeně zpět ztracenou půdu pod nohama. Po dvanácti kolech tak mohl radostně slavit desátou úspěšnou obhajobu titulu a 44. vítězství v profiringu (prohrál pouze dvakrát).

Oproti zvyklostem ale byla i „Železná pěst“ očividně vyčerpaná bojem, objetí s bratrem Vladimirem vypadalo spíše jako odpočinkové zavěšení, Vitalij si po zápase odpustil i své obvyklé slavení na provazech v rozích ringu.

Pozápasová kontroverze mezi Kličky a Chisorou
[youtube PRc7oMF61RA 590 320]

„Chisora má můj respekt, je to velký sportovec,“ prohlásil ihned po zápase před 15 tisící fanoušků unaveným hlasem Vitalij, kterému sportovně zatleskal k výkonu i poražený Chisora. Jestliže vztahy mezi soupeři se vrátily do mezí respektu, nepřátelství mezi Britem a Vladimirem pokračovalo i po zápase.

„Je fakt, že Vladimir rozhodně nevolil v ringu při hodnocení Chisory zrovna diplomatický slovník. Určitě by bylo zajímavé, kdyby si svoje názory vyjasnily s rukavicemi a v ringu,“ řekl Konečný a naznačil, že by se Brit mohl dočkat už jednou zrušeného souboje i s mladším z ukrajinského sourozenckého dua.

Chisorův kredit navzdory porážce vzroste

„Chisora si každopádně zaslouží obdiv a respekt. Jeho kredit touhle porážkou rozhodně neklesl ale naopak. Bude o něj nyní velký zájem. Je to přece ten, který dal zabrat Kličkovi,“ dodal český boxer a promotér. Jeho názor jistě nyní sdílí nejeden fanoušek boxu.

Profesionální ring totiž v sobotní noci viděl jednu z nejkrásnějších bitev těžké váhy v posledních pěti letech. Ostatně ne nadarmo měl Chisora na hlavě kšiltovku s datem 30.10.1974, kdy se uskutečnil legendární souboj mezi Muhammadem Alim a Georgem Foremanem. Svým idolům rozhodně ostudu neudělal.

Zdroj foto: repro youtube.com

Filed in: Ostatní sporty, Sport

Comments are closed.