7:08 pm - Úterý Říjen 16, 2018

Má vůbec šanci? Chisora chce složit Klička a získat titul

MNICHOV , PRAHA – Fanoušci boxu ožívají. Večer se v Mnichově utkají o titul mistra světa organizace WBC obhájce Vitalij Kličko z Ukrajiny s netrpělivým vyzývatelem – Britem Dereckem Chisorou.

Kličko s Chisorou na tiskové konferenci

„Většina tvých soupeřů se třese už když vstoupí do ringu. Já mám ale svou hrdost, vlétnu na tebe od první vteřiny,“ bouřil britský bijec do světa na tiskové konferenci před zápasem s ukrajinským imperátorem Vitalijem Kličkem.

Boxerský svět má tak opět o čem mluvit a před večerním zápasem v Olympic Halle mnichovského olympijského komplexu si klade jedinou otázku: Může tenhle podsaditý chlapík, který prohrál dva z posledních tří zápasů sesadit z trůnu téměř jednačtyřicetiletou legendu profiboxu? Většina má jasno: NEMŮŽE!

Chisora zatím odboxoval pouhých sedmnáct profesionálních zápasů, jeho rival pětačtyřicet. Navíc čtyřiadvacet z nich mělo punc titulových soubojů. „Nekoukám se na historii, v sobotu večer pošlu Klička do důchodu v osmém kole,“ vypouštěl přesto do světa hrůzu ostrovní boxer s přezdívkou „Zlobivý chlapec“.

Chisora si na Klička troufá

Tu potvrdil na předzápasovém vážení, když Kličkovi vpálil facku a rozpoutal melu – více se podívejte a čtěte k incidentu zde! „Je sice z ostrovů, vystupování gentlemana ale nemá. Naučím ho, jak se chovat,“ opáčil mu se svým obvyklým klidem více jak dvoumetrový ukrajinský obr.

Dereck Chisora (vlevo) a Vitalij Kličko

Pro něj to může být desátá úspěšná obhajoba mistrovského pásu v řadě – na jeho předešlé obhajoby se podívejte zde! Pro jedny je sice dominance Vitalije i jeho bratra Vladimira nad těžkou vahou ubíjející, sám šampión s ambicemi stát se jednou ukrajinským prezidentem, si to ale nemyslí.

„Porazili jsme všechny špičkové soupeře, které jsme mohli. Nevyhýbáme se nikomu. Není přece naší chybou, že jsme silnější než ostatní. Proč to nazývat krizí?“ položil si v jednom z rozhlasových rozhovorů řečnickou otázku čtyřicetiletý bijec, který nebyl nikdy v profesionální kariéře poslán na zem ringu.

Kličko soupeře nepodceňuje

„Prosím, nepodceňujte ale Derecka. Je to ambiciózní boxer, tvrdý a rychlý. Bude to těžký soupeř, ale nic to nemění na tom, že vyhraji,“ zastal se následně v duchu svého obvyklého sportovního vystupování sobotního soupeře. Oprávněně? Možná.

Chisora sice loni dvakrát prohrál, nejprve v britském souboji s Tysonem Furym, poté s finským monstrem Robertem Heleniem, především ale výsledek druhého zápasu byl více než sporný. Podle mnohých měl být v Hartwall Aréně vyhlášen za vítěze osmadvacetiletý ostrovní boxer.

Právě s vědomím toho, že v ringu (ne u rozhodčích) porazil soupeře parametry připomínajícího ukrajinské sourozence, vstoupí Chisora do večerního zápasu. Na místě, kde před čtyřiceti lety došlo k největší tragédii v historii moderních olympijských her, by chtěl tentokrát způsobit sportovní bouři.

Vitalij Kličko (vlevo) ukazuje svůj pás šampióna WBC Derecku Chisorovi

„Jsem ve skvělé formě, přijel jsem si pro titul světového šampiona,“ chtěl nabudit na tiskové konferenci všechny fanoušky Brit s kořeny v africkém Zimbabwe. V Olympic Hall, kde se v roce 1976 utkali o světový titul legendární Muhammad Ali s Chisorovým krajanem Richardem Dunnem, je již nyní vyprodáno všech 15 500 míst.

Kličko se do důchodu nechystá

A to přesto, že nejdražší lístky vyšly zájemce na dvacet tisíc korun. „Těším se na plnou halu a ukážu jim výkon hodný šampióna,“ prohlásil Vitalij Kličko, který přiznal, že ani s blížícími se jedenačtyřicátými narozeninami se do důchodu rozhodně nechystá.

„Mám ještě spoustu snů. Které? Jsem pověrčivý, takže si je nechám pro sebe,“ dodal Kličko s úsměvem. Zda mu vydrží na rtech i po souboji s Chisorou, bude známo okolo sobotní půlnoci. Zápas tradičně startuje ve 23:00 hodin, poprvé v historii jej bude v Česku přenášet v přímém přenosu stanice Nova Sport.

VITALIJ KLIČKO
Věk: 40 let
Národnost: ukrajinská
Výška: 202 cm
Váha: 110,5 kg
Bilance v profiringu: 43 výher (40 k.o.) – 2 porážky, držitel pásu mistra světa organizace WBC
Zajímavost: Proti Chisorovi to pro něj bude jubilejní desátá obhajoba titulu, který získal už v roce 2004 po výhře nad Corriem Sandersem.

DERECK CHISORA
Věk: 28 let
Národnost: britská
Výška: 187 cm
Váha: 109,7 kg
Bilance v profiringu: 15 výher (9 k.o.) – 2 porážky
Zajímavost: Chisora měl předloni v prosinci boxovat s Vitalijovým bratrem Vladimirem, souboj byl ale na tři dny před úvodním gongem zrušen kvůli zranění ukrajinského bijce.

Zdroj foto: www.boxingfutures.com

Filed in: Ostatní sporty, Sport

Comments are closed.