9:07 am - Pondělí Prosinec 17, 2018

Jihokorejci a USA zahájili cvičné manévry, KLDR vyhrožuje

SOUL – V Jižní Koreji začalo v pondělí společné vojenské cvičení jihokorejských a amerických ozbrojených sil. Severní Korea vydala varování, že by operace měly být zastaveny.

Ilustrační foto

Vojenská cvičení pod názvem “Key Resolve” se na Korejském poloostrově konají každý rok a budou  pokračovat až do příštího týdne. Společné manévry amerických a jihokorejských jednotek se uskutečnily navzdory varování Severní Koreje. Podle ní překračují rámec cvičení, která se na poloostrově konala v minulých letech, uvádí stanice BBC. Pchjongjang vyhrožuje, že pokud budou cvičení pokračovat, povede „svatou válku.“

 Pchjongjang jsme informovali

Jižní Korea popírá, že by cílem cvičení bylo napadení severního souseda. Podle oficiálního prohlášení jde o každoroční výcvik, který má pouze obranný charakter. Cvičení se účastní přes dva tisíce amerických vojáků, z toho 800 do země přijelo pouze za tímto účelem.

Americká armáda uvádí, že Severní Korea byla o vojenských cvičeních informována. Manévrům budou přihlížet pozorovatelé z jiných zemí, což má zaručit, že nedojde k  narušení příměří podepsaného na konci korejské války.

Zdroj foto: Wikimedia Commons

Filed in: Asie, Svět

Comments are closed.