7:52 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

Utkání hvězd KHL? V něčem už zámořskou sestřičku trumflo

KOMENTÁŘ – Tomu srovnání z titulku se nevyhnou. A popravdě ani nechtějí. Naopak – bohatí ruští oligarchové moc často sami tvrdí, jak moc je pro ně porovnání se zámořskou NHL prestižní. All Star Game obou lig nevyjímaje.

Sergej Fjodorov a Sandis Ozolinš

V mnohém za NHL pokulhávají a s pověstnou ruskou mentalitou pokulhávat ještě dlouho budou. Co se ale týče uspořádání All Star Game (Utkání hvězd), může se KHL s věhlasnější NHL již směle poměřovat.

Tedy, zatím jen poslední – čtvrtý – ročník, který se uskutečnil v sobotu (tradičně o týden dříve než v zámoří) v domovské aréně Dinama Riga.

Nestranný pozorovatel musel být tím, co viděl, upřímně nadšen a potěšen. Především pak předprogramem hlavního zápasu – dovednostními soutěžemi. Jednotlivých zápolení obou výběrů bylo stejně jako loni devět. A skutečně stály za to.

Závěrečný štafetového souboj, do kterého se postupně zapojili po jednom brankáři, dvou obráncích (ti část absolvují pozpátku) a třech útočnících z obou týmů, byl jen povedenou tečkou za parádní show (nejen tím, že se až v něm rozhodlo o triumfu Fjodorova výběru v poměru 5:4).

Došlo i na „dětské“ soutěže

Celý program okořenil extra duel obou kapitánů – Sergeje Fjodorova a Sandise Ozolinše v několika „dětských“ soutěžích a la kdysi oblíbený pořad Hry bez hranic. Nečekané operní vystoupení (a navíc čistě zazpívané) Mikhaila Anisina během přípravy právě na kapitánský souboj sklidilo bouřlivé ovace zaplněné haly a plnilo poznámkové bloky pěveckých hledačů talentů u obrazovek.

Nájezdová paráda Vladimíra Tarasenka na chvíli zmátla i kameramany ruské televize a i fanoušci v hale blahořečili moderní technice, že si mohli trik ruského šikuly znovu prohlédnout v opakovaných záběrech na kostce nad ledem. Vše bylo doplněno bodrým moderátorem s čírem na hlavě. Až nečekaně uvolněná atmosféra bez zbytečných okázalostí a lesku celé akci neuškodila, ale právě naopak.

Příště snad jen více televizní techniky

Oproti nablýskané show zámořské ligy působila akce sice decentně, ale nenudila a nejen již zmíněným soubojem kapitánů dala fanouškům pocit, že sledují zápolení kluků někde na zamrzlém rybníku (ovšem v teple moderní arény nebo domova u televizních obrazovek). Vedení KHL se tentokrát rozhodlo nedávat na odiv své petrodolary. A udělalo moc dobře.

A pokud by se do budoucna rozhodli ruští boháči přece jen sáhnout do svých peněženek, raději než zasahovat do plánu povedené akce, tak investovat do televizní techniky, která by fanouškům v hale i v pohodlí obýváků ukázala časy v soubojích nejrychlejších bruslařů nebo čísla z měření nejtvrdších střelců. V takovém případě by totiž celá show získala punc naprosto dokonale zvládnuté hokejové zábavy, která starší zámořskou sestřičku s přehledem strčí do kapsy.

Dovedností souboj All Star Game mezi Výběrem Sergeje Fjodorova a Výběrem Sandise Ozolinše 5:4:

1. disciplína – nejrychlejší bruslař: Mikelis Redlihs (Tým S. Ozolinše) – 13.86 sekundy na kolo
2. disciplína – nejdelší střela: Dmitry Kalinin (Tým S. Ozolinše)
3. disciplína – štafeta v kontrole kotouče: Tým S. Ozolinše
4. disciplína – soutěž střelby brankářů: Chris Holt (Tým S. Ozolinše) – 2 góly ze tří pokusů
5. disciplína – přesnost střelby na terče: Sergej Mozjakin (Tým S. Fjodorova) – 4 terče z pěti pokusů (stejně jako Zbyněk Irgl z druhého výběru, ale v lepším čase)
6. disciplína – nejtvrdší střela: Sergej Rjazancev (Tým S. Fjodorova) – 174 km/h, extra pokus 183,67 km/h (světový rekord drží Bobby Hull za výkon 191,5 km/h)
7. disciplína – nejhezčí finta v samostatném nájezdu: Vladimír Tarasenko (Tým S. Fjodorova)
8. disciplína – duel kapitánů: Sergej Fjodorov 12:10 Sandis Ozolinš
9. disciplína – štafeta týmů: Tým Sergeje Fjodorova

Zdroj fotografie: khl.ru

Filed in: Hokej

Comments are closed.