10:26 am - Pondělí Říjen 22, 2018

VIDEO: Bum bum Boateng opět udeřil

MILÁN – Čtyřiadvacetiletý bourák z Ghany Kevin-Prince Boateng se opět připomněl. V prvním osmifinálovém duelu Ligy mistrů proti Arsenalu zaznamenal první trefu AC Milán (4:0) a i poté jej bylo plné hřiště.

Kevin-Prince Boateng

Tohle jméno se stále více dostává do povědomí fotbalových fanoušků. A stále více pro jeho fotbalové schopnosti, než jen pro extempore. Poprvé na sebe totiž milovník bojových sportů a tetování upozornil před necelými dvěma lety.

To při finále FA Cupu ještě v dresu Portsmouthu sestřelil oporu Chelsea Michaela Ballacka a svým zákrokem jej připravila o MS. Tehdejšímu kapitánu výběru Joachima Löwa tím i de facto ukončil reprezentační kariéru, od tohoto zákroku se nyní již záložník Leverkusenu v německém dresu neobjevil.

Ale zpět k Boatengovi. Pro něj bylo finále FA Cupu pro změnu posledním zápasem v barvách anglického celku. V létě roku 2010 zamířil do milánského AC a z tohoto manželství profitují stále více obě strany.

Rossoneri získali loni po sedmi letech konečně mistrovský titul a Boateng nebyl při vítězné jízdě zanedbatelným článkem sestavy. Ne nadarmo jej Dejan Savičevič označil za jednoho z nejlepších záložníků světa, poklonu mu k nohám složil i nejlepší africký hráč všech dob George Weah.

V lize nastřílel hattrick za 14 minut

A od prvního neevropského držitele Zlatého míče chvála jistě potěší. Zvláště, když by jej syn ghanského otce a německé matky jednou rád napodobil. K tomu ale potřebuje zvýšit svou střeleckou potenci. 17 ligových branek dokáží takový Messi či Cristiano Ronaldo nasázet za tři měsíce, Boateng na ně potřeboval šest let.

V poslední době ale tenhle neúnavný dříč i na produktivitě rázně zapracoval. A nutno uznat, že když už se Prince trefí (jméno používá jako důkaz úcty ke svému otci), stojí to skutečně za to. Důkaz místo řečí?

Stačí se podívat na první Boatengův hattrick v domácí lize ze 23. října loňského roku. Během 14 minut coby střídající hráč sám vyrovnal na hřišti Lecce stav utkání z 0:3 na 3:3 (AC nakonec vyhrálo 4:3). A jeho branky? Jedna výstavnější, než druhá.

Přesně o měsíc později potupil i hvězdnou obranu Barcelony v Lize mistrů, když si udělal dobrý den nejprve z Abidala a poté falšovanou bombou i z Valdése. A poslední potvrzení předešlých slov? Parádní středeční trefa v osmifinále stejné soutěže proti Arsenalu.

V 15. minutě si ghanský bombér zpracoval dlouhý pas na hranici vápna na hrudi a z první vyslal na Szczesného bombu, po které míč málem zlomil břevno a od zadní tyče se odrazil jako dělová koule zpět do hřiště. Plné hřiště jej bylo i poté, trio egoistů Zlatan-Boateng-Robinho si v útoku milánského celku překvapivě skvěle rozumělo.

Demolice. To slovo použil kouč Arsenale Arséne Wenger při hodnocení potupné porážky 0:4. V čele demoliční čety stál Kevin-Prince Boateng. Věřte, že tomu nebylo naposledy. Tenhle chlápek ze žuly a s dvojitými plícemi, kterému míč rozhodně nepřekáží, ještě ve fotbalovém světě neřekl poslední slovo.

Zdroj fotografie: footballspotlite.com

Filed in: Fotbal, Sport

Comments are closed.