7:07 pm - Úterý Říjen 23, 2018

Král Momo zahájil karneval v Riu

RIO DE JANEIRO – V Brazilském Riu de Janeiro začal v pátek každoroční karneval. Oficiálně ho zahájil tlustý „král Momo“, symbol karnevalu, kterému starosta Eduardo Paes předal klíče od města.

Karneval v Riu de Janeiro

„Zdravím rodinu vládce karioky krále Momo. Předávám králi Momo své starostenské pravomoci, předávám mu moc nad celým městem,“ řekl starosta Paes, který v sídle městské rady Palacio de Cidade přijal nového vládce Ria s jeho královnou a princeznami. O události informoval server France 24.

„Je to nesmírná odpovědnost stát v čele největší kulturní události na světě a já si přeji, aby se radost z karnevalu přenesla do celého světa. Tímto prohlašuji karneval v Riu za zahájený,“ pravil král Momo, jinak devětadvacetiletý bankovní úředník, občanským jménem Milton Junior, který váží 160 kilogramů. Mávaje obrovským symbolickým klíčem od města se navzdory své tělesné váze vzápětí pustil do zběsilých tanečních kreací v rytmu samby.

Karneval potrvá pět dní a očekává se, že se letos přiláká na pět milionů lidí, z toho asi 850 tisíc zahraničních turistů.

Jen ti nejváženější účastníci se dostanou na třídu Maruqês de Sapucai, přezdívanou   „Sambodrom“, aby shlédli defilé třinácti škol samby, které mezi sebou soutěží o titul „šampiona karnevalu“.

Zdroj fotografie: Wikimedia Commons

Filed in: Amerika, Svět

Comments are closed.