7:56 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

Kamion se srazil s vlakem, řidič se včas zachránil

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Obrovské štěstí měl ve čtvrtek večer řidič kamionu, který se ve Valašském Meziříčí střetl s osobním vlakem. Včas totiž auto opustil, takže žádné zranění neutrpěl.  Media Press Servis ROL.CZ to sdělila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Místo incidentu bylo téměř deset hodin neprůjezdné. Srážka se stala na železničním přejezdu na silnici I/57. Pětačtyřicetiletý řidič z Orlové jel s nákladní soupravou od Valašského Meziříčí směrem na Nový Jičín. Kvůli technické závadě na vozidle zůstal stát přední částí tahače na železničním přejezdu.

„Za jízdy se mu těsně před přejezdem roztrhla přívodní vzduchová hadice mezi tahačem a návěsem, což zapříčinilo okamžité zastavení vozidla a zablokování všech kol návěsu. K zablokování vozu došlo asi tři minuty před příjezdem osobního motorového vlaku ve směru od Valašského Meziříčí,“ vysvětlila Javorková.

Dvaapadesátiletý strojvedoucí z Holešova už střetu zabránit nedokázal a do vozidla narazil. Souprava skončila částečně v příkopu a prostoru kolejiště. Vlak po nárazu vykolejil. Ve vlaku cestovalo šest lidí, nikdo z nich nebyl zraněný. Zranění unikl i řidič nákladní soupravy, který byl v době střetu mimo vozidlo. Na vlaku a kamionu vznikla škoda necelé dva miliony korun.

Hlavní tah mezi Valašským Meziříčím a Novým Jičínem byl zprůjezdněný až krátce před páteční osmou hodinou ranní.

Zdroj: Media Press Servis ROL.CZ
Zdroj fotografie: Policie ČR

Filed in: Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Comments are closed.