10:25 am - Pondělí Říjen 22, 2018

Julija Tymošenková se nepodrobí lékařskému vyšetření

CHARKOV – Bývalá ukrajinská premiérka Julija Tymošenková, která si nyní odpykává sedmiletý trest ve vězení, kategoricky odmítá lékařské vyšetření mezinárodním týmem. Vadí jí na něm zejména účast ukrajinských lékařů.

Zdraví Tymošenkové měli zkoumat také doktoři z Německa a Kanady. Vězněná expremiérka má totiž údajně řadu zdravotních problémů, mezi jinými i bolesti páteře. Ukrajinským doktorům však podle svých prohlášení nevěří, a opakovaně požádala o prohlídku zahraničními lékaři.

Ukrajinští doktoři by mohli ovlivnit závěry zahraničních lékařů

Dohodnutou prohlídku měla absolvovat v úterý, avšak v pondělí sdělila svému advokátovi Serhiji Vlasenkovi, že ji nepodstoupí.

V úterý ale nemohl Vlasenko Tymošenkovou vůbec navštívit, strážci jej za ní nepustili. V ten samý den ji přitom podle něj navštívila řada lidí – jednalo se o „představitele prokuratury a vězeňské správy“.

Vlasenko je přesvědčen, že ukrajinští lékaři byli do mezinárodní komise „propašováni“, aby ovlivnili závěry zahraničních zdravotníků. Podle něj je lékařský tým, v němž jsou ukrajinští doktoři, ovlivňován vládou.

Zdroj fotografie: wikipedia.org

Filed in: Evropa, Ukrajina

Comments are closed.