2:44 am - Sobota Říjen 20, 2018

Julija Tymošenková ve vězení zkolabovala

FOTO: Julie Tymošenková, Zdroj: wikipedie.comKYJEV – Po podání silného léku proti nachlazení upadla v noci z pátku na sobotu na dvě hodiny do bezvědomí vězněná ukrajinská expremiérka Julija Tymošenková. 

K zdravotním komplikacím mělo dojít půldruhé hodiny před půlnocí poté, co si Tymošenková vzala léky proti silnému zánětu horních cest dýchacích. Hned poté upadla do bezvědomí. Sdělil to v úterý novinářům poslanec Oleksandr Turčyno, místopředseda strany, které Tymošenková předsedá.

Lékařům podle místopředsedy trvalo dalších 24 hodin, než vyvedli Tymošenkovou z „kritického stavu,“ který byl doprovázen velmi nízkým krevním tlakem.

Důvody zhoršujícího se stavu odsouzené nejsou známé

Podle lékařů mohly být komplikace reakcí na podané léky. Přesnější informace o medikantech a charakteru kolapsu lékaři neuvedli. Po důkladném klinickém vyšetření komisí ministerstva zdravotnictví byl stav odsouzené označen za stabilní. Příčiny jejího prudce zhoršeného zdraví podle něj lékaři neoznámili.

Tymošenková je ve vězení od loňského srpna a od počátku si stěžuje na zhoršující se zdravotní stav. V říjnu  byla odsouzena k sedmi letům vězení. Podle soudu poškodila Ukrajinu, když v roce 2009 ještě jako premiérka podepsala s Ruskem údajně nevýhodné smlouvy o dodávkách plynu. Proces ostře kritizuje domácí opozice i zahraničí jako politicky motivovaný.

Související články:
Tymošenková odjela do vězení luxusním mikrobusem s 12 kufry osobních věcí

Zdroj: ČTK
Zdroj fotografie: Mediafax

Filed in: Evropa, Ukrajina

Comments are closed.