2:08 am - Neděle Říjen 21, 2018

Joe Bonamassa, nejlepší kytarista světa, přijíždí do Čech

PRAHA – Známý americký blues-rockový kytarista a zpěvák s drsným hlasem Joe Bonamassa uskuteční v úterý 28. února v Praze svůj jediný koncert v České republice. Show stylizovaná do poněkud komornějšího rázu se uskuteční v Tipsport Areně Praha od 20 hodin.

Joe Bonamassa v Čechách nevystoupí poprvé. Loni v červenci koncertoval na Lokti s hudebním projektem Black Country Communion složeným jen ze samých špičkových rockových hudebníků amerického nebo britského původu. Letos nám přijede mimo jiné představit své poslední album Dust Bowl, které vyšlo v březnu loňského roku.

Nejlepší kytarista současnosti

Ačkoli je Bonamassa poměrně mladým muzikantem (narodil se roku 1977), je kritiky a hudebními experty považován za nejlepšího kytaristu současnosti. Svědčí o tom i udělení mnoha ocenění, jako je zvolení Nejlepším kytaristou světa čtenáři časopisu Guitar Player 2010. O rok dříve byl zvolen Přelomovým umělcem roku 2009 na cenách Classic Rock Roll of Honour Awards a poněkolikáté se stal i Nejlepším bluesovým kytaristou.

Časopis Classic Rock o něm napsal: „Mluví se o něm jako o budoucnosti blues, ale to není pravda – Joe Bonamassa je jeho současnost – svěží a moderní, prostě taková, jako je on sám.“ Dokladem toho, že každý jeho hudbu může vnímat jinak, a přesto se stejným obdivem, je hodnocení Matta Backetta píšícího pro časopis Guitar Magazine: „Jeho duše jako by byla z minulosti, je to znát z jeho hlasu, vibrata, stylu zpěvu a z volby not, které jsou s každým přibývajícím rokem umírněnější a rafinovanější.

Nepřehlédnutelný talent

Joe měl obrovské hudební nadání nejspíš naděleno, jak se říká, od pánaboha. Hře na kytaru se věnoval od čtyř let, v sedmi letech poprvé uslyšel bluesovou kytaru Stevieho Ray Vaughana a v deseti už obdivoval B. B. Kinga, který o tomto mladém talentu tehdy řekl, že „má neuvěřitelný potenciál. Ještě si ani neškrtnul a už vím, že bude jedinečný.“

Než mu bylo dvanáct, byl předskokanem mnohých koncertů a na turné vyrážel s takovými hudebními esy, jako byl Buddy Guy Joe Cocker, Stephen Stills, Gregg Allman nebo Robert Cray. Jeho kariéra se od mládí nadále slibně rozvíjela až do současnosti, kdy má na svém kontě od prvního alba Bloodline z roku 1994 více než deset dalších desek, na mnoha dalších vystupuje jako host a pro hudební svět je živoucí legendou.

Zdroj: jbonamassa.com
Zdroj fotografie: flickr.com/MisfitKid

Filed in: Hudba, Kultura

Comments are closed.