8:48 pm - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Jihočeský kraj chyboval v tendru na projekční kancelář

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Jihočeský kraj chyboval při vyhlášení výběrového řízení na dodavatele projektu s názvem Studie proveditelnost Jižní tangenty v Českých Budějovicích. Ta má řešit propojení dálnice D3 a silnice I/3 s napojením na českobudějovické letiště. Tvrdí to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Dnes o tom informuje agentura MDPS/ROL.

Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) postupoval Jihočeský kraj jako zadavatel při odůvodnění výběru vítěze netransparentně. Hejtmanství tak musí uhradit náklady řízení ve výši 30 tisíc korun.

Do výběrového řízení se přihlásilo osm firem, jediným hodnotícím kritériem byla cena. Nabídky se pohybovaly od 240 tisíc korun výše. Kraj investici před vyhlášením soutěže odhadl na čtyři miliony korun.

Sporem byla nabídka firmy

Předmětem sporu se stala nabídka původního vítěze firmy Novák & Partners, která byla zhruba o 400 tisíc korun nižší než druhá v pořadí.  Komise sice posuzovala mimořádně nízkou cenu vybrané firmy, podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ale v její zprávě chybí odůvodnění jejího postupu.

„Chybějící úvahy členů hodnotící komise o posouzení zdůvodnění mimořádně nízké nabídkové ceny vybraného uchazeče činí rozhodnutí zadavatele o výběru nejvhodnější nabídky netransparentní a nepřezkoumatelné,” uvedla v rozhodnutí místopředsedkyně ÚOHS Eva Kubišová.

Propojení města s letištěm

S propojením dálnice s letištěm má Jihočeský kraj problémy. Od Evropské unie nezískal potřebných více než 400 milionů korun jako dotaci na jeho modernizaci. I přesto chce kraj projekt dokončit vesměs z vlastních prostředků. Připouští, že by do projektu mohl vstoupit silný finanční zdroj, patrně ze soukromé sféry.

Související:

Zdroj textu: MDPS/ROL/René Kekely

Zdroj fotografie: compet.cz /UOHS

Filed in: České Budějovice

Comments are closed.