7:51 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

Jindřichův Hradec jede na veletrh s animovaným filmem

JINDŘICHŮV HRADEC – Zajímavou novinku – animovaný film, který vtipně představí zajímavosti Jindřichova Hradce, vezou Jindřichohradečtí na veletrh Regiontour do Brna. Tam se bude město prezentovat už po sedmnácté a zaujmout chce i další novinkou – kulturním kalendářem. Regiononline.cz o tom informovala mluvčí města Karolína Průšová.

Město Jindřichův Hradec se bude prezentovat na brněnském výstavišti na veletrhu turistických možností v regionech Regiontour  od čtvrtka 12. ledna do neděle 15. ledna. Stejně jako vloni bude mít společnou expozici s Jindřichohradeckými místními drahami v pavilonu P.

Tam se ve čtvrtek 12. ledna ve 13 hodin uskuteční slavnostní křest animovaného filmu o Jindřichově Hradci s názvem Historie Jindřichova Hradce v animační zkratce. Město bude mít také zastoupení v expozici Jihočeského kraje a Czech Tourism.

Film zamíří i do škol

„Krátký animovaný film svižně a vtipně vypráví to nejzajímavější ze zásadních historických událostí města a vyzdvihne i pamětihodnosti,“ upřesnila vedoucí oddělení cestovního ruchu Zuzana Bedrnová. Animovaný film bude na DVD a rozšíří nabídku propagačních předmětů a suvenýrů v jindřichohradeckém informačním středisku.

Film bude také na oficiálních stránkách města www.jh.cz a poputuje také do škol nejen na jihu Čech jako součást nového propagačního materiálu zaměřeného na děti. „Město Jindřichův Hradec chce letos oslovit tuto cílovou skupinu a nabídnout tipy pro školní výlety a také pro dovolené rodin s dětmi,“ sdělil starosta města Stanislav Mrvka (ČSSD).

Novinkou je i kulturní kalendář

Na veletrhu budou pracovnice oddělení cestovního ruchu poskytovat zájemcům turistické a kulturní informace o městě a okolí, nabízet propagační materiály v českém jazyce i v cizojazyčných mutacích. „Letošní novinkou kromě filmu je také Kalendář akcí na rok 2012, kde jsou stěžejní akce konané v Jindřichově Hradci,“ dodala Bedrnová.

Lidé si také mohou odnést například Toulky Jindřichohradeckem, Jindřichovým Hradcem na kole, propagační DVD, materiály DSO Česká inspirace a další.

První dva dny veletrhu jsou určené především pro odborníky v oblasti cestovního ruchu, páteční odpoledne a víkend je pro nejširší veřejnost.

Zdroj fotografie: archiv města

Filed in: Cestování

Comments are closed.