2:10 am - Neděle Říjen 21, 2018

Krejčíř může z vazby, soud v Pretorii ho propustil na kauci

JOHANNESBURG – Jihoafrický soud v Pretorii v pátek propustil Radovana Krejčíře na kauci 30 tisíc randů až do zahájení soudního procesu. Každému z jeho dvou  společníků, kteří spolu s ním čelí obvinění z ozbrojené loupeže, byla vyměřena kauce ve výši 10 tisíc randů.

Pretoria

Podle zpravodajského serveru IOL Soudce Adriaan Bekker stanovil začátek procesu na 23. dubna. Do té doby by měli vyšetřovatelé shromáždit důkazy o údajné loupeži v obchodě s elektronikou, k níž mělo dojít v říjnu 2011 ve čtvrti  Pretoria West. Obviněné policie zadržela v neděli 12.února.

Krejčíř jakoukoliv účast na loupeži popírá a tvrdí, že jenom pomáhal kamarádovi získat zpět ukradené peníze.

Dva miliony v krabici

Údajnými Krejčířovými spolupachateli jsou  Jason Domingues a Veselin Langanin. Všichni tři se hájí tím, že do obchodu s elektronikou šli jenom získat zpět 900 tisíc randů (asi 2,2 milionů korun) v hotovosti – obdržených za prodanou nemovitost –  které Langanin v obchodě nechal zabalené v krabici a když se pro ně vrátil, byly pryč.

Podle výpovědí obžalovaných pákistánský majitel obchodu nakonec přistoupil na to, že peníze vrátí, a vyplatil jim jako první splátku 105 tisíc randů, aniž by došlo k nějakému násilí. Ke střetu  údajně došlo až venku, když nastupovali každý do svého auta a skupina mužů po nich začala házet kamení a cihly. Domingues vytáhl zbraň a vystřelil do vzduchu; následovala přestřelka a Domingues byl zraněn.

Zástupce obhajoby soudu sdělil, že Domingues pákistánského obchodníka na policii v Pretoria West podal trestní oznámení pro krádež a pokus o vraždu. Podle serveru IOL je Krejčíř v Jihoafrické republice považován za osobu se silným vlivem v místním podsvětí.

Zdroj fotografie: Wikimedia Commons

Filed in: Afrika

Comments are closed.