12:36 pm - Pátek Červenec 20, 2018

Jícha i přes reprezentační krach může být opět házenkářem roku

PRAHA – Loni anketu jasně opanoval. Filip Jícha se stal prvním českým hráčem, který byl vyhlášen světovým házenkářem roku. Nyní má opora německého gigantu z Kielu i české reprezentace šanci na obhajobu, když byl vybrán do pětičlenné užší nominace. O vítězi mohou hlasovat fanoušci na stránkách mezinárodní federace do 27. února.

Filip Jícha na ME

Devětadvacetileté české křídlo má šanci stát se prvním obhájcem trofeje od jejího založení v současné podobě v roce 1988. Se svým klubem THW Kiel nejlepší střelec a hráč posledního ME vyhrál loni oba německé poháry i IHF Super Globe, házenkářskou obdobu fotbalového mistrovství světa klubů.

V německé soutěži skončil Kiel druhý, v Lize mistrů pak ve čtvrtfinále. I přesto byl český obr čtvrtým nejlepším střelcem soutěže. V Bundeslize mu pak patřila v tabulce kanonýrů třetí pozice. Neúspěchem ale pro Jíchu skončilo probíhající ME, na kterém se Češi nedokázali probojovat ze základní skupiny.

Společnost českému bombarďákovi dělá trio francouzských mušketýrů brankář Thierry Omeyer (vítěz ankety z roku 2008), Nikola Karabatic (vyhrál ji v roce 2007) a Luc Abalo. Pětici doplňuje Dán Mikkel Hansen, jediný z nominovaných, který bude hrát o víkendu na evropském šampionátu o medaile.

Fanoušci mohou z pětičlenné nominace vybírat a hlasovat až do 27. února na stránkách házenkářské federace ZDE.

Filed in: Míčové sporty