2:09 am - Neděle Říjen 21, 2018

Chodovský rekordman Jendrišák vede anketu Florbalista roku

CHODOV – Chodovský florbalista Matěj Jendrišák ovládl první kolo hlasování o Florbalistu roku.  Druhého Rytycha z Helsinek překonal takřka dvojnásobně. V minulém kole extraligy také překonal historický rekord v kanadském bodování. A podle svých slov chce jít ještě dále.

Matěj Jendrišák

Dvaadvacetiletý Jendrišák hájící barvy TJ JM Pedro Perez Chodov získal v prvním kole hlasování ankety Florbalista roku 131 bodů. Druhého v pořadí, reprezentačního gólmana Davida Rytycha, tak nechal o 60 bodů za sebou. Třetí místo zatím drží Vojtěch Skalík ze Švýcarského Rychenbergu.

Zda Jendrišák obhájí v anketě své prvenství z loňského roku, se uvidí na konci května, kdy proběhne druhé kolo hlasování.  Jisté však je, že už nyní je hráč Chodova zapsán zlatým písmem v extraligových statistikách.

V minulém extraligovém kole ve Vítkovicích totiž překonal rekord Petra Skácela v kanadském bodování základní části extraligy. Skácel ve 22 zápasech získal 63 kanadských bodů. Jendrišák má po letošních odehraných 20 kolech na kontě bodů už 67. Vstřelil 36 branek a 31 krát na branku přihrál.

“Je pravda, že mě láká ta sedmička na začátku. Překonání sedmdesátibodové hranice by bylo fajn a o kolik bodů by to bylo, už je mi relativně jedno,” popsal Jendrišák, kam až sahají jeho letošní bodové ambice. Celkem ve 147 zápasech sedmi extraligových sezon nasbíral 262 bodů za 138 branek a 124 asistencí. Absolutní rekord extraligy je v současnosti 473 bodů.

Poslední domácí zápas – oslavy a charita

Další šanci se této hranici přiblížit bude mít už tuto neděli v posledním domácím zápase proti Pardubicím. Klub zároveň chystá pro Jendrišáka oslavu překonání rekordu a jednu charitativní akci.

Všechny fanoušky nabádá, aby na nedělní zápas přinesli plyšové hračky. Po úvodním buly je všichni nahází na hrací plochu a hráči přidají své, zakoupené za finálovou účast v Poháru České spořitelny. Všechny hračky poté tým předá nemocným dětem.

Zápas začíná v 17 hodin ve sportovní hale Jižní Město.

Zdroj: Media Press Servis / ROL.CZ / Jan Kalina
Zdroj fotografie: florbalchodov.cz/Martin Flousek

Filed in: Ostatní sporty, Sport

Comments are closed.