1:20 am - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Jazzová sekce má plnou skříň kauz k řešení

PRAHA – Někdejší nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká nedávno přijala nabídku předsedy Jazzové sekce Karla Srpa. Podle něj se rozhodla pro právní poradenství zdarma. Jazzová sekce má k řešení plnou skříň kauz.

Karel Srp

K. Srp: Stát nám dosud nevrátil peníze za domovní prohlídky

Za dobu působení Jazzové sekce je to podle jejího předsedy Karla Srpa poprvé, kdy sekce potřebuje právního poradce. Za minulého režimu si podle něj dávala pozor na některé neměnné zákony, vyhýbala se oplétačkám kvůli styku se zahraničím nebo kritice tehdejšího socialistického zřízení. „Dnes jsou problémem jiné věci – třeba jeden můj známý, náměstek ministra, se cestou do práce v autě dozvěděl o tom, že přišel o práci,“ uvedl. Zákony se podle něj často mění. „Současné právní normy mají život vpravdě jepičí. Mnohá občanská sdružení jsou vystavena praktikám některých advokátních kanceláří protahovat soudní spory, aby palmáre bylo co nejvyšší a sdružení se finančně položila ještě před vynesením rozsudku,“ uvádí Jazzová sekce v prohlášení. Srp se domnívá, že tyto kanceláře jsou s vyšetřovateli a exekutory.

Vesecká hájí jen sekci, ne  její členy

Vesecká koncem loňského roku přijala bezplatné poradenství pro Jazzovou sekci ne proto, aby hájila její jednotlivé členy, ale aby radila výhradně občanskému sdružení pro nekomerční činnost. „Nabídku jsem uvítala. Jazzová sekce pro mě vždy představovala a nadále představuje skupinu lidí, která se nebojí postavit za menšinový názor. To je mi blízké. Kontinuálně stojí za svou pravdou,“ řekla nedávno.

Srp Veseckou chválí. „Nezastavila se před bytem Stanislava Grosse, dostala do vězení sériové vrahy Stodolovi, nebála se obžalovat čtyři policisty na CzechTeku…,“ řekl. „Jde pravděpodobně o prvního bývalého vysokého úředníka československé justice, který nezištně vykročil pomáhat neziskovkám,“ dodal.

A jaké kauzy potřebuje Jazzová sekce vyřešit? Je jich plná skříň. „Stát nám dodnes nevrátil peníze, které nám zabavil v době domovních prohlídek,“ uvedl Srp. Dodal další spor, který sekce vede: „Před několika lety, bylo to před listopadem, jsme dostali 200 tisíc korun od ministerstva, do konce daného roku jsme je měli utratit. V březnu následujícího roku nám ale přišel dopis, že částku musíme vrátit, protože nám ji zaslali omylem. Uvedli jsme, že je již nemáme, protože jsme je museli utratit. Zaplatili jsme kolem tisíce korun a ministerstvo začalo říkat, že jsme přiznali dluh, který musíme vrátit,“ uzavřel Srp.

Zdroj foto: www.husiti.cz

Filed in: Česko

Comments are closed.