2:07 am - Neděle Říjen 21, 2018

Poprvé po dvaceti letech utekl v Japonsku vězeň. Jen ve spodním prádle

TOKIO – Jen ve spodním prádle utekl z hirošimské věznice Číňan, který si v Japonsku odpykával trest za pokus o vraždu. Podle informací agentury AFP se jedná o první úspěšný útěk z japonského vězení po více než 20 letech.

Čtyřicetiletý čínský vězeň Li Kuo-lin uprchl ve středu, když cvičil na vězeňském dvorku. Sundal si vězeňský mundúr a pomocí lešení umístěného u zdi věznice přelezl pětimetrový plot.

„Dopadl na zadek a převrátil se. Pak pravidelným klusem zmizel,“ citovala agentura Kjódo jednoho z dozorců. Při útěku vězně přitom byla teplota vzduchu jen kolem čtyř stupňů Celsia.

Vězně hledají stovky policistů

K útěkům z japonských věznic, které se pyšní svou efektivitou, dochází velmi zřídka. Včerejší událost byla prvním útěkem od roku 1990. I proto je nyní Li Kuo-lin, který v roce 2005 dostal trest v délce 23 let za vloupání a střelbu na policistu, úřady zařazený na seznam nejhledanějších zločinců.

Po uprchlém vězni pátrají stovky policistů. Informace o jeho útěku ihned zveřejnily televizní stanice. „Je nám to skutečně líto,“ uvedl v prohlášení zástupce věznice v Hirošimě.

Zdroj fotografie: Freedigitalphotos.net

Filed in: Asie

Comments are closed.