2:05 am - Neděle Říjen 21, 2018

Zemřela manželka Petra Štěpánka, režisérka Vlasta Janečková

PRAHA – Režisérka a scénáristka Vlasta Janečková, manželka herce Petra Štěpánka zemřela v pondělí ve věku 77 let v sanatoriu ve Škvorci u Úval u Prahy. Médiím to v úterý za rodinu sdělila členka rodinného klanu Štěpánkových – Kristina Taberyová.

Vlasta Janečková, která pro Československou a Českou televizi natočila desítky inscenací a pohádek byla v posledním půldruhém roce v sanatoriu. Léčila se z psychických problémů a alkoholismu. V posledních týdnech se její stav rapidně zhoršil. Naposledy vydechla v pondělí.

Kromě jiného natočila Janečková seriál Kamarádi či pohádky Zlatovláska nebo Popelka.

„Byla to kumštýřka tělem i duší. Byl to ten člověk, který opravdu dělal tvorbu pro děti a mládež a vytvořila či pomohla vytvořit celou řadu krásných věcí. Takových lidí je dneska už v televizi málo. Vzpomínám na ni moc ráda,“ uvedla pro ROL.CZ spisovatelka, scénáristka a dávná televizní dramaturgyně Markéta Zinnerová, která žije několik let na jihu Čech.

Herec a manžel Petr Štěpánek, kterého diváci mohou každý týden vídat v seriálu televizi Nova Ordinace v růžové zahradě, navštěvoval Janečkovou pravidelně. Platil jí i dlouhodobý pobyt v sanatoriu v řádu desítek tisíc korun ročně. Podle některých médií však už dlouho udržuje vztah s hereckou kolegyní Zlatou Adamovskou.

Zdroj fotografie: fdb.cz

Filed in: Česko

Comments are closed.