2:09 am - Sobota Červenec 21, 2018

PHILADELPHIA – Návrat ve velké stylu předvedl v odpoledním zápase sobotního nabitého programu NHL Jaromír Jágr. Poprvé po svých 40. narozeninách naskočil do sestavy Philadelphie a hned dvakrát skóroval. Radost ale české legendě zkazil fakt, že jeho tým prohrál v divizním derby s Pittsburghem 4:6.

Jaromír Jágr slaví

Návrat tří hvězd Jamese Van Riemsdyka, Daniele Briera a Jaromíra Jágra do sestavy si jistě v rodišti legendárního Rockyho představovali jinak. Flyers před dvěma dny rozstřílelo 7:2 nebohé Buffalo a nyní se chystalo i na divizního rivala z Pittsburghu. „Letci“ ale v rozletu narazili.

Již ve 4. minutě otevřel skóre hostující Matt Cooke a započal svůj báječný večer zakončený oceněním pro první hvězdu zápasu. Poté si ale na chvíli vzala slovo domácí osmašedesátka. V čase 15:16 ujel čerstvý čtyřicátník obraně hostí a parádní střelou pod víko nedal Jágr Fleurymu šanci – 1:1.

Po rozehrání uběhlo pět vteřin a na trestnou lavici zamířil Jordan Staal. Jágr zůstal na ledě, na modré si vyměnil kotouč s Timonenem a Girouxem a v čase 15:34 naprosto stejně namířenou střelou z podobného místa překonal Fleuryho podruhé – během 18 vteřin otočil Jágr stav z 0:1 na 2:1.

První branka Jaromíra Jágra do sítě Pittsburghu

Góly z pořadovým číslem 660 a 661 se v historických tabulkách NHL přiblížil na osm branek k desátému střelci všech dob Lucu Robitaillemu. Bohužel, pro Jágra to byly poslední zářivé momenty v zápase.

Dvojitý úder si totiž připravili i hosté. Ve 36. minutě vyrovnal v oslabení na 2:2 po chybě právě české osmašedesátky hříšník z první třetiny Jordan Staal. O 103 vteřin později ve dvojnásobném oslabení vypíchl kotouč váhajícímu Timonenovi již zmíněný Cooke a bylo to 3:2 pro hosty.

Cooke se stal první hráčem Pittsburghu po 24 letech, který vstřelil na ledě soupeře gól při dvojnásobném oslabení. Pokud hádáte, kdo byl tím hokejistou v roce 1988, není těžké jeho jméno určit – ano Mario Lemieux.

Flyers nepodrželi brankáři

Po této brance se pakoval na střídačku nejistý Bryzgalov a na domácí výměna brankářů chvilkově zabrala – Wellwood ještě do konce druhé části vyrovnal na 3:3. Jenže úvod třetí třetiny svěřenci kouče Lavioletta prospali a především pak náhradník v brance Bobrovskij.

Výsledek? Ve 43. minutě vedli hosté už 5:3. I přes timeout domácí střídačky hosté přidali ve 49. minutě z hole Neala šestou branku, při které se musel Bobrovskij opět červenat, a o osudu zápasu bylo jasno.

Druhá branka Jaromíra Jágra do sítě Pittsburghu

Snížení Simmonse na konečných 4:6 devatenáct vteřin před koncem již na vítězství hostí nic změnit nemohlo. Jágr zakončil zápas se dvěma vstřelenými góly a oceněním druhá hvězda zápasu.

Spokojený přesto být nemohl, v kolonce účasti na ledě u jeho jména svítil údaj mínus 2, navíc musel skousnout se svými spoluhráči pátou porážku v posledních deseti zápasech. Na čele Pacifické divize se navíc na Flyers jejich dnešní přemožitelé bodově dotáhli.

• Sobotní odpolední výsledky NHL:

Philadelphia – Pittsburgh 4:6 (2:1, 1:2, 1:3)
Branky: 16. a 16. Jágr, 39. Wellwood, 60. Simmonds – 4. a 37. Cooke, 36. J. Staal, 41. Jeffrey, 43. Dupuis, 50. Neal. Střely na branku: 31:30. Diváci: 19.958.

Columbus – Chicago 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Branky: 6. Brassard – 13. Toews, 17. Stalberg, 34. Sharp, 36. Kane, 45. Krüger, 46. Lepistö. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.663.

Filed in: Hokej, Sport