10:30 am - Pondělí Říjen 22, 2018

Italové vytáhli z Concordie po více než měsíci těla dalších čtyř obětí

GIGLIO – Ve vraku výletní lodi Costa Concordia byla ve středu nalezena těla dalších čtyř pohřešovaných osob, které v ní zahynuly poté, co se 13. ledna převrhla u italského ostrůvku Giglio.

Převrácená Costa Concordia

Podle italských úřadů si tato námořní katastrofa vyžádala celkem 32 obětí na lidských životech, doposud však bylo v trupu převrženého plavidla nalezeno jen 17 těl. Se středečními čtyřmi se tak tento počet zvyšuje na 21. Italská media uvedla, že mezi nimi bylo i tělíčko pětileté holčičky.

Všechny čtyři mrtvoly se nalézaly v potopené části trupu Concordie, která leží na boku u ostrova Giglio a částečně ční nad hladinu. Těla byla ve vodě déle než měsíc, proto jsou již ve značném stádiu rozkladu.

Kapitán Francesco Schettino, který způsobil ztroskotání Concordie, čelí obvinění ze zabití a ze zanedbání povinností, protože opustil loď v době, kdy teprve začínala evakuace pasažérů, jež byla navíc zcela chaotická.

V nádržích Concordie je stále ještě palivo, které od začátku února odčerpávají speciální týmy. Před zahájením těchto prací se ho v lodi nacházelo přes 2300 tun. Přečerpávání komplikuje často počasí a také skutečnost, že Concordia je nestabilní.

Zdroj foto: Wikimedia Commons

Filed in: Evropa, Itálie

Comments are closed.