2:46 am - Sobota Říjen 20, 2018

Šéf Megaupload zůstává ve vězení

AUCKLAND – Zakladatel serveru Megaupload.com Kim Dotcom, který je obviněný z porušování autorských práv, se v pondělí zpovídal před novozélandským soudem. Informuje o tom BBC.

Kim Dotcom (vlastním jménem Schmitz) prostřednictvím svého právníka prohlásil, že je nevinný a požadoval propuštění na kauci s tím, že útěk neplánuje.

Soudce jeho žádosti nevyhověl vzhledem k tomu, že má dostatek finančních prostředků a několik různých identit, které by mu útěk usnadnily.

Obžaloba viní provozovatele jednoho z největších portálů umožňujících sdílení souborů z porušování autorských práv, internetového pirátství a praní špinavých peněz.

Podle amerických úřadů měl Megaupload.com během několika let vydělat nelegálním sdílením 175 milionů dolarů.

Mezi podezřelými je i Slovák

Dotcom, programátor německého původu, který byl zatčen v pátek na Novém Zélandu, není jediný obviněný. Policisté zadrželi také Finna Batatu, Mathiase Ortmanna, Brama van der Kolka, Svena Echternacha a Andruse Nomma byli také zadrženi. Posledním podezřelým je Slovák Július Benčko, který je na svobodě.

Stránky Megaupload.com jsou v současné době mimo provoz. Najdete na nich jen krátké vysvětlení úřadů, proč jsou zablokovány a jakým obviněním jejich provozovatelé čelí.

Zdroj fotografie: Megaupload.com

Související:

Filed in: Austrálie a Oceánie, Byznys, Hi-Tech, Svět

Comments are closed.