10:28 am - Pondělí Říjen 22, 2018

Hygienici vyzývají pacienty mrtvého zubaře: Nechte se vyšetřit na HIV

OSTRAVA – Krajská hygienická stanice v Ostravě dnes vyzvala sexuální partnery a pacienty ostravského zubaře Jana Zháněla, aby se ve vlastním zájmu nechali vyšetřit. Zháněl spáchal před dvěma týdny sebevraždu a patrně trpěl AIDS.

„Vyzýváme osoby, zejména sexuální kontakty a dále osoby, které mají pochybnosti, že se mohly nakazit, aby se spojily s pracovníky hygienické stanice,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice v Ostravě Helena Šebáková.

Dodala, že riziko nakažení pacienta při stomatologickém ošetření a zejména tam, kde dojde ke krvavému poranění, existuje, i když se mu dá předejít například použitím rukavic.

Lidé se mohou v případě obav obrátit na hygieniky osobně, ale i e-mailem na adresu epidat@khsova.cz nebo telefonicky na čísla 595 138 115, 595 138 148 a 595 138 114.

„Zároveň upozorňujeme na možnost vyšetření krve u praktického lékaře nebo na infekční ambulanci Fakultní nemocnice v Ostravě,“ doplnila Šebáková.

Informaci o tom, že ostravský zubař a zároveň bývalý ředitel Městské nemocnice Ostrava Jan Zháněl byl nakažen virem HIV, přinesla televize Nova. Zubař měl spáchat sebevraždu v době, kdy onemocněl zápalem plic a skončil v nemocnici. Právě tam si zřejmě uvědomil, že při vyšetřeních by se mohlo na jeho onemocnění přijít.

Zdroj fotografie: flickr.com

Filed in: Moravskoslezský kraj, Zdraví

Comments are closed.