7:09 pm - Úterý Říjen 16, 2018

Honduras: počet obětí požáru ve věznici vzrostl

TEGUCIGALPA – Požár, který v noci na středu zachvátil přeplněnou věznici v honduraském městě Comayagua, zahubil nejméně 350 vězňů. To je téměř o třetinu víc než uváděly první zprávy o neštěstí, k němuž došlo z dosud neobjasněných příčin.

Honduras, department Comayagua

Podle Danelie Ferrerové z úřadu státního zástupce zahynulo 357 osob, uvádí agentura Reuters.

Věznici ve středu ráno obklopili vyděšení a rozzlobení příbuzní vězňů a pokoušeli se podrat dovnitř. Policie reagovala palbou do vzduchu a slzným plynem. Informace o skutečném počtu obětí jsou zatím rozporuplné. Podle některých zpráv je v počtu 357 mrtvých zahrnuto i 100 vězňů, kteří zřejmě využili požáru k útěku. Podle jiných je celkem 402 mrtvých a nezvěstných, což by byla polovina osazenstva věznice.

Lucy Marderová, náčelnice útvaru forenzních šetření v Comayagui připustila, že někteří údajně mrtví ve skutečnosti mohli uprchnout. Podle místních médií při požáru zahynul i velitel comayagujských hasičů.

Ve věznici v Comayagui, asi 100 km severně od hlavního města Tegucigalpy, bylo umístěno  850 vězňů.

Není jasné, jak požár vlastně vznikl, podle ředitele vězeňské služby Daniela Orellany šlo buď o důsledek zkratu, nebo některý z vězňů zapálil matraci. V místních médiích se však objevily i zprávy o tom, že před požárem ve věznici vypukly nepokoje. Hasiči tvrdí, že jim ve vstupu do objektu bránila střelba.

Zdroj obrázku: Wikimedia Commons

 související: http://www.regiononline.cz/2012/02/15/pozar-honduras-veznice/

 

 

 

 

Filed in: Amerika, Svět

Comments are closed.