3:01 am - Sobota Říjen 20, 2018

Hokejista Jaroslav Pouzar staví v Budějovicích novou ledovou halu

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Novou hokejovou halu staví v Českých Budějovicích bývalý hokejový reprezentant Jaroslav Pouzar. Náklady stavbu a její vybavení se pohybují okolo 150 milionů korun. Zařízení vzniká ve čtvrti Čtyři Dvory.

Pouzar zároveň zakládá druhý hokejový klub pro mládež, Českobudějovické lvy.

Nové hokejové naděje

„Mým cílem je, aby ledovou sportovní halu využívaly také děti ze sociálně slabých rodin, ale především, aby zde vyrůstaly nové hokejové naděje pro ligové týmy,“ prozradil k projektu Pouzar, který si před časem prošel krušným obdobím, když bojoval se zhoubnou nemocí.

Hokejový reprezentant Jaroslav Pouzar chce do celého projektu začlenit i školy, a to nejen sportovní, ale také ty, kam chodí děti ze sociálně slabých rodin.

Halu míní také pronajímat na letní soustředění sportovců, zájmovým týmům a  veřejnosti. „Počítáme s tím, že stavbu dokončíme ještě letos na podzim a pak v ní zahájíme provoz. Já to vidím jako projekt, který si získá své příznivce a bude mít úspěch,“ věří Pouzar.

Ještě letos

Představitelé stávajícího českobudějovického hokejového klubu HC Mountfield se k aktivitám Pouzara, vyjadřovat nechtějí. Zástupci radnice připouští, že by se diskuzi, ohledně možné podpory, včetně finanční, nebránili.

Zdroj fotografie: modrenoviny.cz

Filed in: Jihočeský kraj

Comments are closed.