6:46 pm - Úterý Říjen 23, 2018

Hokejové ohlédnutí: Rekordní Nedvěd, oslavenec Jágr

PRAHA – RegionOnline.CZ (ROL.CZ) opět nabízí ohlédnutí za posledními 168 hodinami v hokejovém světě.  Vybrali jsme pro vás  tři nejzajímavější události minulého týdne.

Jaromír Jágr

Sparta míří za Prezidentským pohárem

Možná to hokejové fanoušky překvapí, vítězství v základní části extraligy rozhodně není tradiční „disciplínou“ holešovického gigantu, který je každoročně považován za jednoho z aspirantů na titul. Jenže loni bohatý pražský klub vybouchl, letos se pustil do představby, a tak od něj fanouškovská i odborná veřejnost příliš nečekala. O to větším překvapením postavení Sparty je.

Pokud v posledních dvou kolech dostane alespoň bod, bez ohledu na výsledky poprvé v historii získá Prezidentský pohár (uděluje se teprve potřetí). Dlouhodobou soutěž by pak pražský celek vyhrál v historii české extraligy počtvrté, ovšem poprvé po desetileté odmlce. Předešlé triumfy přišly v sezonách 1995/96, 1999/2000 a 2001/2002. V letech 2000 i 2002 se pak Holešovičtí radovali i z mistrovského titulu.

Petr Nedvěd září

Loni na podzim se „ztracený syn“ českého hokeje opět vrátil do národního týmu, překonal tak věkový rekord pro střelce české reprezentace. Ten vyfouknul jiné sportovní ikoně – Jaromíru Jágrovi. Nyní má liberecký vůdce zaděláno na další zápis do historie. Jestliže udrží vedení v čele produktivity extraligy i v posledních dvou kolech, stane se prvním čtyřicátníkem (Nedvěd je ročník 1971), který opanoval kanadské bodování nejvyšší domácí soutěže.

Primát v podobě nejstaršího vítěze produktivity extraligy dosud držel ze sezony 2007/2008 sparťanský snajpr Petr Ton, který je mimochodem momentálně nejbližším Nedvědovým pronásledovatelem. To znamená, že v případě triumfu by posunul rekordní hranici také on, a to na hranici 38 let a 6 měsíců.

Jágr oslavil kulaté narozeniny

V ohlédnutí za hokejovým děním posledních sedmi dnů nemůžeme zapomenout ani slavnou osmašedesátku. Jaromír Jágr, toho času ve službách týmu NHL Philadelphie Flyers, totiž oslavil minulou středu jubilejní 40. narozeniny, ke kterým mu gratuloval celý hokejový svět včetně redakce RegionOnline.CZ.

Jágra sice v té době trápila viróza, a tak nemohl své jubileum oslavit naplno v soukromí ani na ledě. Dárek v podobě dvou branek do sítě bývalého klubu z Pittsburghu si tak se zpozděním nadělil až v sobotu (Letci zápas s Tučňáky ale nakonec prohráli 4:6).

Zdroj fotografie: flickr.com/s.yume

Filed in: Hokej, Sport

Comments are closed.