2:43 pm - Středa Říjen 17, 2018

Hlučná reklama možná skončí v srpnu, říká Klasnová

PRAHA – Možná už od letošního srpna nebude moci být reklama, vysílaná v průběhu filmů a jiných pořadů, hlučnější než samotný film či pořad. Poslanci napříč politickým spektrem předložili návrh novely zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání, který by hlučnost reklamy omezil.

Kateřina Klasnová

Místopředsedkyně sněmovny Klasnová chystá i omezení dětské reklamy

Pod návrhem, na základě kterého by reklama, vysílaná v průběhu filmu či jiného pořadu, musela být stejně hlasitá jako film či pořad, jsou podepsáni poslanci Václav Mencl (ODS), Kateřina Klasnová (VV), Petr Skokan (VV), Vítězslav Jandák (ČSSD), Václav Kubata (TOP09) nebo Ivana Levá (KSČM). Návrhem se bude zabývat Poslanecká sněmovna.

Místopředsedkyně sněmovny Klasnová původně začala návrh připravovat sama. Podle svých slov se inspirovala nejen referendem véčkařů, kteří se v drtivé většině proti hlučným reklamám postavili, ale také slovenskou legislativou, která už hlukové hladiny reklamy řeší.

„Setkala jsem se například také s Petrem Krajčem, který stojí za peticí a webovými stránkami Stop hlasité reklamě,“ uvedla Klasnová pro RegionOnline.cz. Následně se dozvěděla, že se stejným záměrem přichází i poslanec Mencl a dohodli se na společném postupu.

Hlučná reklama negativně ovlivňuje její obsah, říká Levá  

„Když všechno dobře dopadne, přestane – díky žádosti o zkrácené projednávání ve sněmovně – hlučná reklama diváky obtěžovat už od počátku letošního srpna,“ dodala Klasnová.

Podle poslankyně Levé je novela zákona nanejvýš potřebná jak pro diváky, tak v zájmu zadavatelů reklam. Když je příliš hlučná, diváky podle jejích slov dráždí, což negativně ovlivňuje její obsah.

Klasnová dodala, že chystá i normu, která by omezila reklamu v dětských pořadech a upravila sponzoring v České televizi. „Sponzoringem stanice obcházejí zákaz reklamy ve veřejnoprávní televizi,“ uvedla. Na přípravě normy bude podle svých slov spolupracovat i se členy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Zdroj foto: www.katerinaklasnova.cz

Filed in: Česko, Politika, Z parlamentu

Comments are closed.