6:50 pm - Úterý Říjen 23, 2018

Hitler měl syna. Se šestnáctiletou Francouzkou

LILLE – Jean-Marie Loret je nemanželský syn Adolfa Hitlera, shodují se na tom odborníci, kteří svůj závěr podkládají řadou odborných posudků. Ucelený soubor důkazů o otcovství nacistického diktátora má vyjít knižně.

Adolf Hitler v I. světové válce (úplně vlevo)

Jean-Marie Loret, nemanželský syn Charlotty Lobjoiové a Adolfa Hitlera, vydal již v roce 1981 knihu s názvem Tvůj otec se jmenuje Hitler. Tehdejší kritici, historici i veřejnost nejevili ani průměrný zájem a kniha brzy upadla v zapomnění. Usilovná práce na této knize mu však podle jeho záznamů pomáhala překonat dlouhodobé deprese, do kterých upadl následkem šokujícího zjištění svého původu.

Tehdejší kniha stavěla na domněnkách, svědectvích a zejména výpovědi své matky, která až do své smrti v 50. letech odmítala o Loretovu otci mluvit. Do té doby nevěděl víc, než že jeho otec byl německý voják. To mu nakonec docházelo samotnému, když ho jako dítě označovali jeho vrstevníci jako „skopčácké dítě“.

Loret se rozhodl svoji druhou knihu postavit na odborných posudcích, které se mu od začátku 70. let až do své smrti v roce 1985 podařilo získat. Za tímto účelem oslovil Ústav antropologie a genetiky na univerzitě v Heidelbergu, jenž v rámci výzkumu porovnával například i rukopisy obou osob, krevní skupiny nebo rodinné podobnosti. Odborníci došli ke stejnému závěru: Jean-Marie Loret je Hitlerův syn.

Imaginární publikum i obálky s penězi

Adolf Hitler se s matkou Jeana-Marieho, Charlottou Lobjoiovou, setkal během první I. světové války, konkrétně v roce 1917 blízko francouzského Lille. Podle výpovědi Loretovy matky miloval vycházky do okolní přírody, které se ovšem často zvrhávaly v politické projevy k imaginárnímu publiku. Tak dobře německy ovšem šestnáctiletá Charlotta neuměla a Hitler pak propadal často záchvatům vzteku. Několik týdnů trvající vztah byl poté ukončen pravděpodobně přesunem Hitlerovy jednotky, ale důkaz vztahu se narodil v červnu 1918.

Není zcela jisté, jestli Hitler o existenci svého syna skutečně věděl, nikdy žádné otcovství oficiálně nepřiznal. Svědectví tehdejších starousedlíků však vypovídají o návštěvách nacistických důstojníků během II. světové války, kteří Loretově matce nosili obálky, pravděpodobně s penězi.

Zdroj: lepoint.fr
Zdroj fotografie: Wikipedie Commons

Filed in: Aktuálně, Kultura, Literatura

Comments are closed.